В Україні з’явилася нова суїцидальна забавка для дітей із вразливою психікою «МОМО». Дісталася вона й до Володимира-Волинського. Особливо любить створіння з виряченими очима та курячими лапами спілкуватися із дітьми, які зареєструвалися  в Інстаграмі.

Більше місяця тому МОМО почало активно спілкуватися в соціальній мережі із 12-річною Наталкою з Володимира-Волинському. Цю історію розповіла  молодша її  сестричка Оленка мамі після того як випадково зачепила одну з тем у соцмережі, а та у свою чергу поділилась з “Володимирмедіа”, щоб попередити й інших батьків про небезпеку.

Влітку усі вони  відпочивали  у курортному Закарпатті. Зазвчичай, дітвора  здебільшого завжди тримає при собі смартфон, зазираючи  до своєї соціальної сторінки.  І ось одного дня  до дівчинки написало. Але не хто-небудь, а оте «МОМО». Почало діставати повідомленнями, щось типу «Хто ти? Звідки? Де навчаєшся?» І коли   зібрало достатньо інформації, написало наступне: «Сьогодні ти помреш. Від блискавки та грому». Цією інформацією Наталка поділилася зі своєю сестричкою.

Цілу ніч обидві сестрички не могли заснути. До того ж тієї ночі дійсно була гроза. Вранці від МОМО знову надійшло повідомлення, проте Наталка дала відсіч, відповівши, що вона жива та здорова. І більше не боятиметься залякування курячої потвори.  Але на цьому МОМО не зупинилося. Почалися настирні дзвінки, де хриплим голосом знову проголошувалися погрози.

Наша співрозмовниця Оленка ще  довгий час боялася вночі у квартирі  вийти до вбиральні. Їй повсюди ввижалася  потвора. Але діти , особливо у підлітковому віці, не надто діляться секретами та своїми переживаннями з батьками. Бояться, що ті відразу ж позакривають їх сторінки у соцільній мережі.   Виявляється,  багато хто з оточуючих Оленки частенько  переписується із МОМО. Дивно, що Інтернетом шириться хибне твердження, що МОМО не таке страшне як його малюють.  Але все до пори та часу… Бо  в Україні вже є випадки суїциду саме після спілкування з МОМО.

Поліція має протилежне бачення даної ситуації: «В Україні не зафіксовано жодного випадку, коли б діти травмувалися чере згру “Момо”. Проте  у Facebook  речниця кіберполіції Юлія Квітко виклала інформацію про те, що у Кривому Розі 14 серпня вистрибнула з вікна шостого поверху 13-річна Софія К., серед контактів в її мобільному телефоні нібито знайшли посилання на “Момо”. Пізніше, 29 серпня, в Кам’янському сталося самогубство – хлопець стрибнув з даху багатоповерхового будинку і впав на дашок парадного входу. Місцеві жителі висловили версію, загиблого до такого вчинку підштовхнула гра “Момо”. Диму без вогню ніколи не буває.

Коментуючи подібну ситуацію, психолог Оксана Шнайдер  у першу чергу ставить наголос на тому, щоб  батьки  для своїх дітей у будь-якому віці були щирими друзями. Якщо вони не приділяють належної уваги , не цікавляться їхнім життям, не проводять довірливих бесід, такі діти завжди шукатимуть інших  зв’язків,  у тому числі зав’язуватимуть переписку або спілкування із подібними до МОМО або ж Синього Кита.

Довідково. “Момо” –  небезпечна гра, яка поширюється за допомогою месенджера WhatsАpp. Мета гри  – довести гравця до суїциду. Спочатку в контактах з’являється новий користувач – анонімний куратор, підписаний як “Mомо”. Він надсилає підліткам страшні картинки, фотографії із зображенням сцен насильства, а потім пропонує виконувати різні накази. Якщо ж дитина відмовляється це робити, їй починають погрожувати.  

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!