Міністерство юстиції України розпочало  роботу у  реалізації правопросвітницького проекту “Я маю право!”в межах кампанії #CтопБулінг. З цією метою у Володимирі-Волинському 7 вересня 2018 року провідний спеціаліст Володимир-Волинського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області Галина Бігун провела урок “Я МАЮ ПРАВО” серед учнів 9-А (5М) класу у Володимир-Волинській гімназії імені Олександра Цинкаловського.

      На сьогодні булінг є вкрай гострою проблемою, яка потребує негайного вирішення, адже Україна входить у 10-ку європейських країн за рівнем поширеності булінгу серед 11-15 річних школярів. За даними дослідження UNICEF Ukraine на 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом (були жертвою або свідком), а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою. З тих, хто мовчать – 40% соромляться про це говорити, а 22% – вважають, що це нормальне явище.

Також у рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО!” та інформаційної кампанії “Стоп буклінг” 12 вересня  керівник Володимир-Волинського міського відділу ДРАЦС ГТУЮ у Волинській області Алла Войтюк за участю учителів правознавства Веселкової та Долганюк  Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів “Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки” провели серед учнів 3-А, 5-А, 10-Б класів тематичний урок.

Під час обговорення теми учні переглянули презентацію, яка висвітлює види та проблеми булінгу, в ігровій формі навели приклади та обговорили навички надання і отримання допомоги жертвам насилля, способи його протидії, можливість долучитися до всеукраїнського флешмобу в соцмережах – #булитинекруто.

Якщо Ваша дитина постраждала від булінгу, потрібно зробити наступне.
Звернутися до класного керівника, а в разі його/її неспроможності владнати ситуацію – до завуча або директора школи.
Найкраще написати і зареєструвати офіційну заяву, адже керівництво закладу освіти несе особисту відповідальність за створення безпечного і комфортного середовища для кожної дитини.
Якщо вчителі та адміністрація не розв’язали проблему – звертайтеся із заявою до поліції.
Якщо Вам необхідна правова допомога (юридична консультація, складання заяви, інших документів) – зверніться до Координаційний центр з надання правової допомоги за номером 0 800 213 103 (цілодобово і безкоштовно в межах України).
Якщо дитині необхідна психологічна допомога зверніться на Національну дитячу “гарячу лінію” для дітей та батьків з питань захисту прав дітей за номером 116 111.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!