Тема реставрації Володимир-Волинського історичного музею ім. Дверницького мусолилась не один рік. І коли справа нарешті зрушила з місця,  підрядник  приступив до роботи,  процес довелося призупинити.

Питань, які потребують вирішення, назбиралось чимало. Розібратися  у всьому і знайти золоту середину вирішила депутатська комісія, яка разом із замовником та підрядником зібрались учора біля музею. Почали зі сходів. На думку деяких депутатів, в результаті реставрації вони стали не тільки вужчими від попередніх, а й нижчими. Що на їх думку, спотворює початковий вигляд будівлі. Окрім того, реставратор пропонує встановити підйомник, оскільки за його словами, це є вимогою будівельних та архітектурних норм України. Однак дехто з депутатів виступає за облаштування  пандуса, оскільки він значно зручніший та не потребує обслуговування. Йдеться й про заміну вікон та дверей. Отож питань більше ніж відповідей, на які усі разом намагалися знайти відповідь.

 Начальник відділу культури і туризму Роман Віслобоков зазначив, насамперед при реставраційних роботах сходів повинна враховуватись вентиляція, щоб надалі вологість не шкодила будівлі музею. Він також виступає проти підйомника, який перекриватиме кишеню (мається на увазі проміжок від сходів, що впиратиметься у стіну), і стане на заваді вентиляції та спричинятиме сирість. Натомість підтримує ідею з пандусом. Забігаючи наперед, дійшли згоди, що його можна облаштувати з протилежного боку музею.

Директор Волинської філії «Діпромісто», яка займається розробленням проектно-кошторисної документації на будівництво в області,  Ярослав Довгополов , наполягає на дотриманні норм, які прописані у проекті, а також є проти пандусу, оскільки, на його думку, він не підходить до будівлі історичного значення. Не подобаються керівнику і сходи, які є меншими у розмірі та нижчими від попередніх, а також не відповідають проекту.

 Підрядник та керівник реставраційно-будівельної фірми ПП «Нова Аркада» Ігор Новосад має свою думку щодо запропонованих варіантів, і зазначає, що коли розбирали сходи, дійшли висновку, що у первинному варіанті їх там взагалі не було. Ймовірно, замість них була приставна драбина з виходом у фасад. Коли ж почали демонтаж, виявили цегляну частину і оздоблення цоколю, що наштовхує на думку, якщо й були колись тут сходи, вони зберігали доступ руху повітря і осушення цоколю. Також є припущення, що в процесі попередньої реконструкції або ж будівельних робіт, сходи підняли за рахунок накладання бетонних плит на піщану основу, і тому ті стали вищими та дотикались до стіни, перешкоджаючи вентиляції. Розібравши їх, зробили частину, які не контактують із цоколем, що дає можливість надходження вентиляції та осушення будинку, зберігши при цьому  реверсність – повернення до першоджерела.

Щодо підйомника, Ігор Новосад зазначає, це є вимогою будівельних та архітектурних норм України, і не він його встановлюватиме, а фірма, яка надає такі послуги. Пандуса,  на його думку, спотворить зовнішній вигляд будівлі, оскільки його потрібно буде виводити аж до квітника. Виступає реставратор і за заміну вікон разом з коробками, бо старі є гнилими, і реставрувати їх немає сенсу. Та додає, що  термін придатності  вікон загалом становить 5о років, а цим значно більше. Пропонує ставити дерев’яні, бо пластик перешкоджатиме повітрообміну приміщення з навколишнім середовищем, а також герметичність підвищуватиме концентрацію пилу.

Депутат міськради Олег Венгер висловив свою думку, порадивши дотримуватись робочого проекту, який пройшов сертифікацію. Однак якщо підрядник вбачає у цьому проблему, варто обговорювати її з проектантами і вносити разом зміни, а не займатися махновщиною. Щодо фінансових призначень, якщо у процесі робіт виникають подібні питання, варто їх порушувати і додавати кошти.

У процесі обговорення виникало чимало й інших суперечливих думок, у кожного своє бачення. Більшість вимагала, щоб реставратор дотримувався вимог проектування, однак той у свою чергу доводив, що реставрація не відповідає погодженому проекту. Окрім того, вартість робіт та витрати на будівельні матеріали теж не до кінця визначені. В результаті, було вирішено, що Ігор Новосад звернеться з своїми  пропозиціями до замовника, як робив це попередньо, та до проектантів. А також домовились ще раз зібратися уже наступного тижня, щоб обговорити інші питання, і у жодному разі не припиняти реставраційні роботи.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!