З 1 жовтня в Україні планується ввести посади спеціальних паркувальних інспекторів, фото-та відеофіксація, високі штрафи без обов’язкової присутності водія та 17 приводів для евакуації.  Це передбачено  законом  №5364 про реформування сфери паркування транспортних засобів .

Закон передбачає, що порушення правил ПДР фіксуватиме автоматична система, що працює на базі стаціонарних камер на дорогах.  В МВС обіцяють запустити дану систему   вже до кінця цього року. Донедавна, щоб виписати штраф за неправильне паркування поліцейський міг чекати на водія-порушника годинами. Тепер ніхто нікого не чекатиме. .

Окрім того, закон передбачає впровадження нової посади – паркувального інспектора, якого найматиме місцева влада.  Інспектор повинен мати при собі спеціалізоване обладнання для фіксації порушень у так званому ручному фото- та відеорежимі. Для накладання штрафу за неправильне паркування інспектору достатньо буде сфотографувати машину і залишити повідомлення на лобовому склі.

В повідомленні на склі буде номер авітівки, умови порушення і лінк на спеціальний сайт, де водій може побачити фото його авто в момент порушення та копію постанови про накладання штрафу. Заплатити штраф одразу на місці не вийде. Муніципальні інспектори не мають права брати готівкові кошти. Натомість закон передбачає систему оплати через фінансові установи, термінали та інтернет-платежі. Для порушників, які сплачують штраф протягом 10 банківських днів, закон передбачає 50% бонус. Тобто, заплатити треба буде лише половину.

А от для злісних неплатників, які не сплачують штраф протягом 30 днів, інспектор накладає на нього пеню у розмірі 100%. Тож 200 грн перетворяться в 400, а 1600 грн – в 3200 грн. Ще через 30 днів справа передається у Виконавчу службу для примусового стягнення оплати. За порушення правил розрахунку закон карає й інспектора. Штраф за отримання оплати “на руки” стартує від 850 грн.

Простим штрафом вдасться  відбутися у тому випадку, якщо  припаркована автівка не створює суттєвих перешкод для інших. Якщо ж перешкоди суттєві, то доведеться ще й шукати авто на штраф-майданчику.

Закон визначає 17 підстав для евакуації авто, зокрема якщо автівку  поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;  розташована у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки.  Забрати затриманий автомобіль зі штрафмайданчика можна буде тільки після сплати штрафу, а також вартості транспортування і зберігання.

У Володимирі-Волинському створено муніципальну варту, є цілий підрозіл поліції. Ось тільки хто з них матиме право штрафувати водіїв за неправильну парковку – питання відкрите. Невже доведеться створювати додаткову службу або розширювати штат муніципальної?

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!