Учора у Володимирі-Волинському відбувся 11-й щорічний фестиваль «Український коровай-сузір’я», який увібрав у себе традиції української культури, звичаї та обряді народу. Організаторами заходу є Володимир-Волинська райдержадміністрація та районна рада.

У рамках свята коровайницями  з усіх куточків Волині були представлені весільні короваї, майстринями вишивки – вишиті рушники та подушки,  окрім цього відбулися виставки снопів, старовинних знарядь праці, дитячих малюнків, пленерних робіт місцевих художників та інших виробів народних умільців.

Почесною гостею фестивалю стала народна артистка України Ніна Матвієнко, котра зустрілася з представниками  преси  та відповіла на їх запитання, а потім чарувала своїм співом гостей та мешканців міста  на головній сцені.

З вітаннями на відритті свята виступили його  господарі – голови райради Роман Гук та райдержадміністрації Наталія Василець. Після чого відбувся концерт, на якому співали, танцювали та веселили народ творчі колективи Волині, Львова, а також театр пісні «Джерела» з Києва.

На додатковій сцені творчі колективи представили народні весільні обряди. Одним з найвидовищніших дійств був показ весільних суконь минулого сторіччя та сьогодення. Чарівні моделі демонстрували вбрання, у яких виходили заміж наші бабусі у різні часи. Дивовижно, що сукні їхнім власницям вдалося зберегти в ідеальному стані.

У наметах газдині, вбрані у національні костюми, частували гостей смаколиками, співали українських народних пісень, а чоловічий творчий колектив з Ратнівського району грав і співав так, що ноги самі йшли до танцю. Ковбасою, смаженими за особливим рецептом ребра та м’ясо, додатком до якого – соус, виготовлений  теж за власною рецептурою та «Вуликівкою» пригощало кафе «Вулик». А також на святі частували гостей та мешканців Володимира й інші відомі торгівельні заклади.

Сприяла святкуванню і гарна сонячна погода. Гості веселились до самого вечора і задоволеними покинули фестиваль.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!