На календарі  перше жовтня. На термометрі – не набагато більше температури. У квартирах замітно похолодало.  Офіційно до опалювального сезону залишилося 15 днів.

Як зазначив у розмові виданню «Володимир Медіа» керівник Володимир-Волинського теплокомуненерго Сергій Коба, дострокова централізована подача тепла до житлового фонду та інших установ міста відбудеться лише  на тій умові, коли середньодобова температура повітря упродовж трьох днів становитиме 8 градусів. Таку статистичну довідку готує місцева гідрометереологічна служба.

Поки що вдень повітря прогрівається значно вище вищезгаданого показника. Тому чекати тепла в своїх оселях найближчим часом містянам не варто. Такі умови.

Щодо готовності тепловиків до роботи в осінньо-зимових умовах,  Сергій Коба додав, що усі 19 котелень та теплотраси міста готові до роботи на 100 відсотків. Нині завершуються роботи на  вулиці Незалежності (підключення теплотраси до котельні). Проте цей ремонт не впливає на відсоток готовності навіть у тому випадку, коли завтра доведеться запускати котельню.

Проте й надалі наше теплове господарство вступає в опалювальний сезон із мільйонними боргами.  Першим і основним боржником виступає держава: 4мільйони 193 тисячі гривень бюджет боргує підприємству різницю в тарифах та 1 мільйон 885 тисяч гривень – по пільгах та субсидіях.  Другим боржником виступає населення – 3 мільйони 100 тисяч гривень. Зважаючи на ці борги, підприємство не може розрахуватися за газ, заборгованість по якому становить 18 мільйонів. Однак, як наголосив Сергій Анатолійович, одні борги практично перекривають інші. Бо коли держава поверне свій борг та реструктуризує 8 мільйонів, по яких підготовано усі необхідні документи, тепловики матимуть кошти, щоб розрахуватися за відпущений газ.

Борги населення є надто актуальною проблемою. Є звісно, поточні. Проте серед цієї суми закралися злісні неплатники, робота з якими відбувається лише через судові позови.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!