Минулого тижня у місті Володимирі-Волинському невідомий зловмисник проник до помешкання 50-річної місцевої жительки та викрав в неї ювелірні вироби на суму 4 тис. грн. У ході оперативно-розшукових заходів співробітники кримінальної поліції встановили причетність до скоєння цього злочину 44-річного громадянина К. з Грузії, котрий проживає на Волині. Правопорушника затримали.  Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України. Частину викрадених правопорушником речей, правоохоронці вилучили. До слова, раніше чоловіка вже притягували до кримінальної відповідальності за аналогічний злочин. І, як свідчить оперативна інформація, не один. Він може “похвалитися” причетністю до скоєння порядка 20 крадіжок.  Зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до шести років.

Однак, як йшлося у попередньому матеріалі, наша  законодавча система настільки недосконала, що є велика ймовірність того, що підозрюваний може опинитися на волі. Підтвердженням цьому є ухвала Володимир-Волинського міського суду, де йдеться: “Визначити К., 1974 р.н. альтернативний запобіжний захід у вигляді застави для забезпечення виконання обов’язків, визначених КПК України, у розмірі 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 73,640 тисяч гривень. У разі внесення застави уповноваженій службовій особі місця ув’язнення необхідно негайно звільнити громадянина К. з-під варти та повідомити про це слідчого,  прокурора, слідчого суддю або суд”. 

Як стало відомо, правопорушника вже відпустили. Хтось таки вніс за нього майже 74 тисячі гривень. Немала сума. Чи не так? Цікаво, хто цей “благодійник” чи “благодійники”, котрі допомогли зловмиснику, який обчистив 20 квартир? До речі,  невідомо, чи робив це сам, та на яку суму було вкрадено?  Варто зазначити, останнніми днями у Володимирі-Волинському злодії обчистили 8 помешкань.

Дехто винуватить поліцію, мовляв, погано працює. Але як бачимо, це не так. Спіймавши такого собі “гогу з кримінальним талантом”, котрий неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, ніде непрацюючий, без постійного джерела прибутку та законних засобів до існування, який до того ж підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, поліціянти змушені  відпустити до суду. І де гарантія, що перебуваючи на волі, він не переховуватиметься від  слідства та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності, чинити інші кримінальні правопорушення та незаконно впливати на потерпілих і свідків?

Напрошується висновок: із таким законодавством злочинність процвітатиме й надалі,  люди житимуть у постійному страху не тільки за своє майно, а й за життя. А злочинці спокійно розгулюватимуть на волі. Живемо по-новому.

 

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!