Відповідно до закону «Про ринок електричної енергії», до старту конкурентного ринку електроенергії залишається менше 10 місяців. У можливість реального запуску реформи саме з 11 липня 2019 року вірять далеко не всі. Часу в запасі занадто мало. До цього часу потрібно провести декілька кроків.

Один з таких замикається на тому, що до кінця 2018 року обленерго повинні розділитися на оператора розподільних мереж і постачальника електроенергії. З цього моменту оператор розподмереж займеться виключно передачею електрики, а постачальник – її постачанням. Після отримання відповідної ліцензії новостворені на базі обленерго постачальники також виконуватимуть функцію постачальників універсальних послуг протягом двох років – до моменту запуску в країні повноцінного конкурентного ринку.

З грудня 2018 року всі без винятку споживачі отримають право на вибір постачальника, кожний з яких купуватиме електрику за вільними ринковими цінами. Населення теж отримає можливість вибору постачальника і позбудеться монопольної залежності від обленерго.

Щодо  тарифу для населення, то так чи інакше розцінки на кіловат-годину для домогосподарств доведеться підвищувати.

Що стосується Волині, то монополістом в області постачання та передачі електрики поки що виступає ПрАТ «Волиньобленерго».  І яким чином відбудеться розподіл або хто займатиметься укладанням договорів – поки що інформація закрита.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!