За прогнозами консультанта АМУ Василя Грома,  станом на початок жовтня в освітніх закладах Волині до кінця року прогнозується нестача коштів освітньої субвенції в сумі 50 мільйонів гривень.

Причина, за думкою спеціалістів Мінфіну,- приховані при формуванні бюджетів усіх рівнів проблеми завідомо спланованого дефіциту коштів для  забезпечення  закладів освіти.  Крім того, як наголошується Мінфіном, в державі є проблема із малокомплектністю шкіл, де замість 14,9 тисяч гривень, які в середньому затрачаються на одного учня у школах із нормативною наповненістю, витрачається  від 23,0 до 36,1 тисячі гривень.

На Волині функціонує 44 малокомлектних навчальних заклади,  де навчається від 10 до 19 учнів. Тобто, в області  зберігається неоптимальна мережа закладів освіти, що призводить до здорожчання вартості утримання одного учня.

Зважаючи на вищенаведене, Міністерство фінансів  вважає, що дефіцит освітньої субвенції  має бути  покритий в межах регіону за кошти обласного бюджету.

Що стосується  Володимир-Волинського району,  освітньої субвенції  на утримання закладів освіти до кінця року вистачить у повному об’ємі.  До речі, три середні та одна неповна середня школа, що перебувають на фінансуванні районного бюджету, не відносяться до розряду некомплектних.  А вчителям цих навчальних закладів виплачується надбавка за престижність  у розмірі 20%.

Об’єднані територіальні громади  Володимир-Волинського району достатньо профінансовані на утримання  шкіл громад. Їм навіть вдається акумулювати частину коштів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!