У Верховній Раді України зареєстрований законопроект «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, який може спростити процедуру реєстрації місця проживання. Про це повідомляє newsone посиланням на прес-служба Мінекономрозвитку.

Реформа передбачає введення принципу, згідно з яким особі достатньо повідомити про своє місце проживання за допомогою однієї заяви. Крім того повідомляється, що нова система дозволить процедурі реєстрації перейти в онлайн і піде необхідність в додаткових документах і довідках.

Проектом закону скасовується паперовий документообіг; усувається необхідність подавати громадянам довідки про місце проживання або склад сім’ї; виключається можливість дублювання реєстрації в різних реєстрах територіальних громад.

Відзначається, що факт реєстрації не є підставою набуття або позбавлення його будь-яких прав на житло та інше майно, що знаходяться за адресою зареєстрованого або знятого з реєстрації місця проживання.

У разі здійснення реєстрації за однією адресою більше трьох сімей, така реєстрація підлягає тимчасовому блокування і підтвердженню факту проживання. Дана процедура попередить масову реєстрацію за однією  адресою.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!