19,7 мільйона громадян в Україні мають свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. А дослідження вже демонструють помітне зростання задоволеності громадян своїм лікарем, – пише на свої сторінці Уляна Супрун.

Принцип “гроші йдуть за пацієнтом” став реальністю і вже дав перші результати!

В Україні з’явилася (НСЗУ) Національна служба здоров’я України — оператор, що направляє гроші у ті медзаклади і до тих лікарів, яких обрав пацієнт. Пацієнти та медики вперше отримали чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги, які Національна служба здоров’я гарантовано оплачує.

За 4 місяці Нацслужба здоров’я оплатила послуги первинної медичної допомоги за єдиним тарифом у 623 медзакладах на 1,6 млрд грн.

Тисячі сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів відчули це з новою суттєво більшою зарплатою (для прикладу сімейний лікар у м. Бахмут ще у вересні отримував трохи більше як 7000 грн у місяць, а в жовтні отримає 17 887 грн.).

Вперше свого сімейного лікаря можна обрати й у приватних медичних закладах та лікуватися у нього так само безоплатно, як і в комунальних. Це створило здорову конкуренцію на ринку медичних послуг.

Розпочата рік тому трансформація системи охорони здоров’я — одна з головних причин, завдяки якій Україна посіла 50-те місце серед 157 країн світу в рейтингу Світового банку Індекс людського капіталу 2018.

З 2019 року ми розпочинаємо наступний етап. Його мета – зробити так, щоб українці не просто обрали своїх лікарів та отримували гарантоване законом лікування, а хотіли до цих лікарів іти! І щоби лікарі отримали всі необхідні інструменти для надання якісної та справді безоплатної допомоги.

З другої половини 2019 року ми запускаємо програму “Безкоштовна діагностика”.

За направленням свого сімейного лікаря українці зможуть безоплатно проходити аналізи й діагностичні процедури в будь-якому медзакладі за вибором. Візит до лікарів-спеціалістів також поступово почне оплачувати Нацслужба здоров’я.

Натомість з коштів платників податків перестануть фінансуватися послуги поліклінік, ефективність яких не доведена або вони є застарілими, а також послуги, які відносяться не до медицини, а до сфери естетики та косметології – бальнеолікування, масаж та інші. Це вивільнить ресурси на послуги лікування, критичні для здоров’я українців.

Кожен пацієнт матиме електронну медичну картку, куди будуть вносити дані про здоров’я та лікарські призначення. Також з’являться електронні направлення до спеціалістів, рецепти на “Доступні ліки”, лікарняні листи.

У 2020 році Нацслужба здоров’я почне оплачувати всі рівні медичних послуг, включно з лікуванням на стаціонарі.

Це далеко не все заплановане. Трансформація моделі фінансування медичних послуг – лише частина змін, над якими працює наша команда, щоб робити медичну допомогу в Україні доступнішою і якіснішою.

Крок за кроком наближаємося до того, щоби кожен пацієнт відчув себе у центрі уваги системи охорони здоров’я України.

Команда МОЗ докладає максимум зусиль для того, щоб українці мали здоровіше щасливіше і триваліше життя.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!