За повідомленням  ДУ  «Волинський обласний лабораторний центр  МОЗ України», з початку року в Україні захворіло на кір 33165 осіб, з них 60% дітей.

У 2018 році на Волині зареєстровано понад 1390 випадків кору, інтенсивний показник становить 132 на 100 тисяч населення, що перевищує середній показник по Україні майже у 2 рази.  Діти до 17 років становлять 70%. Найбільш  ураженою є вікова група від 1 до 9 років.

Зареєстровано 67 спалахів кору — 22 в школах, 3 – в закладах дошкільної освіти, 2 – у професійно-технічних учбових закладах та 40 – в побуті.  70% із загальної кількості захворілих не були щеплені проти кору або щеплені з порушенням календаря. Серед хворих також є особи, котрі отримали імунопрофілактику понад 10 років назад.  На сьогодні залишаються діючими 2 спалахи кору: НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» с. Підгайці Луцького району та ЗОШ с. Боголюби.

Що стосується міста Володимира-Волинського та району, за останні декілька місяців, як зазначає головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук,  нових спалахів кору не зареєстровано.

Однак варто пам’ятати, що єдиний спосіб запобігти ускладнення  і смерті від кору  — тільки вакцинація. Кір легше попередити ніж лікувати.  До слова,  лікувальний заклад Володимира-Волинського забезпечений вакцинами від кору в достатній кількості.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!