З початку 2019 року “Укрпошта” не доставлятиме пенсії громадянам України – тариф на послугу не актуалізується з 2004 року. Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв’ю “Урядовому кур’єру” повідомив генеральний директор “Укрпошти” Ігор Смілянський.

“Доставка пенсій – досить гостре питання, від якого залежить формат подальшої роботи компанії. По суті, це питання, чи залишиться в” Укрпошті “11,5 тисячі відділень або 4,3 тис.”, – говорить Смілянський. За його словами, на сьогодні 45% українських пенсіонерів отримують пенсії через “Укрпошту”. Пенсії доставляють тим, хто за станом здоров’я не може прийти в поштове або банківське відділення, живе в сільській місцевості, де немає нічого, крім пошти.

Мережа банківських офісів скорочується. У 2017 році було закрито 827 філій банків, в цьому – вже понад 700. Причина – економічно не вигідно працювати в селах. Відділення” Укрпошти “- не виняток. У середньому кожне з них щомісяця зазнає збитків майже на 3000 гривень. Одна з головних причин збитковості – доставка пенсій за тарифами нижче собівартості. На кожній доставці втрачаємо 19 гривень .

В Україні склалась унікальна ситуація, адже більшість пошт світу отримують субсидії від держави на утримання некомерційної мережі.

“Укрпошта” ж не може не те що отримати субсидії, а й покрити власні витрати. Щоб уникнути такої ситуації, ще в листопаді минулого року міністерства інфраструктури і економічного розвитку і торгівлі погодили новий тариф і звернулися за узгодженням в Міністерство соціальної політики та Пенсійного фонду. З тих пір нічого не змінилося: 17 наших звернень до сих пір без відповіді. Тариф залишається незмінним з 2004 року, ми надаємо послугу за тарифами 14-річної давності. Актуалізація пенсійного тарифу не закладена і в проекті держбюджету на 2019 й. – пояснює Смілянський. – Пенсійний фонд не зробив цього навіть після зустрічі з Президентом Петром Порошенко, де було наголошено на необхідності збереження унікальної мережі “Укрпошти”. Тому більше звернень не буде. Ми підготували антикризовий план, який введемо 1 листопада, якщо тариф не буде прийнятий. Це означає, що “Укрпошта” змушена буде оптимізувати мережу в селах, вибудувану під доставку пенсій ”

З 1 січня 2019 роки не будемо доставляти пенсії, закриємо 5-7 тисяч стаціонарних відділень, звільнимо частину адміністративного і виробничого персоналу “, – заявив генеральний директор” Укрпошти “.

Він додав, що компанія зосередиться на побудові поштово-логістичного та фінансового бізнесу в містах, а також там, де це доцільно і вигідно. Універсальні послуги, як і раніше, будуть надавати по всій країні

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!