Досить бурхливо обговорювалося питання створення комунального підприємства «Володимир-Волинське ТМО», особливо в частині фінансування та призначення його керівника. Депутати схилялися до думки: якщо саме підприємство належить громаді, то й призначати або погоджувати керівника медичної установи повинні депутати.

«Дивує позиція держави, яка виступає свого роду капканом: ми вам не дамо коштів на створення комунального підприємства, або ж коли ви створите його – фінансуйте із міського бюджету, – наголосив у виступі на сесії депутат Володимир-Волинської міської ради Максим Климюк. – Декілька питань у мене є до самого Статуту, зокрема в частині   призначення  міським головою керівника ТМО. Я вважаю, що  кадрові питання, а саме призначення  керівників комунальних  установ все ж таки повинні вирішувати депутати».

Під час обговорення  начальник юридичного відділу міськвиконкому Людмила Павленко   процитувала  декілька норм господарського кодексу, закону про самоврядування, де неузгоджено трактуються  повноваження виконавчого органу, органу самоврядування, відповідних посадових осіб щодо призначення керівників вищезгаданих установ. Навела приклад обласних депутатів, які  прийняли положення, згідно з яким керівників комунальних установ призначає рада, а у міжсесійний період – голова обласної ради.

«Якщо призначає керівника голова міської ради, відповідно потрібно це право закріпити у рішенні сесії,  яким депутати нададуть йому такі повноваження. У чому   проблема? Невже важко прийняти таке рішення? Міський голова рекомендує кандидатури на посади керівників комунальних підприємств на розгляд депутатів, а завдання депутатів полягає у тому, щоб їх погодити або відхилити», – зазначив у своєму виступі депутат Руслан Мороз.

У ході обговорення питання з’ясувалося, що голова профільної депутатської комісії, яка відповідає за законність рішень, Олег Тимосевич навіть не візував дане рішення, бо у депутатів виникли певні сумніви.  Запропонував своє бачення врегулювання даного питання: оголосити конкурс, визначити переможця, кандидатуру якого обговорити на засіданні  конкурсної комісії, до складу якої залучити депутатів міської ради.

Депутат Валентин Вірковський запроновував розробити та затвердити на одній із сесій Положення   про призначення керівників комунальних установ.  А певні пункти Статуту  комунального підприємства «Володимир-Волинське ТМО» у подальшому привести у відповідність до цього Положення.

А допоки усе владнається, виконуючим обов’язки керівника комунального підприємства «Володимир-Волинське ТМО» залишається Олександр Клачук.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!