До чого тільки не додумуються мужі при владі, щоб людям кинути чергову цукерку.  Так і цього разу вирішили  попіклуватися за жінок, котрі мають на утриманні дітей віком до трьох років,  надавши їм можливість найняти “муніципальну няню”.  Про це йдеться у постанові КМУ від 30.05.2018 р. № 427

З 1 січня 2019 р. передбачене  відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років – “муніципальна няня” у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року, на умовах співфінансування з різних бюджетів.

Тобто оплата послуг няні компенсуватимуть з бюджетів різних рівнів: 25% – з державного, 15% – з обласного та 50% – з місцевих. Загальна сума відшкодувань складатиме 1492 гривні. Поряд з тим, як зазначає соціальний міністр Рева, молоді мами не втрачають права на державну допомогу при народженні дитини. За словами урядовця, “державна допомога залишається, а якщо захоче мама скористатися такою опцією як муніципальна няня –  це додатковий бонус. Це ж стосується відпустки по догляду за дитиною – хоче мати няню у відпустці? Буде няня у відпустці. Хоче вийти на роботу та мати няню – буде така можливість».

Володимир Гройсман зазначає, “муніципальна няня” надається для того, щоб підтримати працюючих батьків.  «З першого січня, коли працююча мама наймає няню, ми будемо компенсувати частину заробітної плати, щоб мама мала можливість працювати, а няня доглядати за дитиною”, – повідомив Гройсман.

«Муніципальна няня» працюватиме на умовах трудового договору, тобто офіційно працевлаштована.  А де офіційне працевлаштування, там настає певна відповідальність  роботодавців – сплата податків, внесків та здача звітів. Тобто, кожна матір, яка найме таку няньку, повинна ще й стати бухгалтером. І це все для неї обернеться у непосильне «благо» від держави – аж 1492 гривні.

Хто за таку плату піде доглядати дитину? Адже щонайменше від 5 тисяч гривень стартує оплата подібних послуг. А хто платитиме податки, єдиний соціальний внесок? Мама, няня чи держава?  Слідуючи букві закону, сплачує податки та внески роботодавець.  У нашому випадку батьки.

50 відстоків відшкодування за няню лягає на місцевий бюджет. Відповідно, під час розгляду бюджету 2019 року у  міській казні  варто передбачити ще й таку статтю видатків. Може й у Володимирі-Волинському знайдуться мами, які побажають найняти муніципальну няню?

 

 

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!