«Ледь абстрактне і трохи військове». Саме під такою назвою у культурно-мистецькому центрі відбулася виставка графіки й живопису викладача дитячої художньої школи, учасника бойових дій Павла ЮРЧУКА.

Варто зазначити, митець вдруге організовує подібний захід, перші свої роботи презентував у  2011 році. Зі слів молодого художника, малювати почав з дитинства. Після закінчення педагогічного училища ім. Кримського, вступив до Рівненського державного гуманітарного університету на спеціальність образотворче мистецтво. Далі була армія за контрактом. Службу проходив у 51 ОМБр. По закінченні контракту вирішив присвятити себе творчості.

Плани довелося перервати через війну. У 2014 році Павла мобілізували. Разом з рідним братом, котрий був у нього командиром, виконували бойові завдання на сході країни у складі рідної 51 ОМБр. Про те, що довелося пережити, розповідати не любить. Зізнається, обговорення цієї теми відбувається у колі побратимів, з якими воював, з якими поранений вибирався з палаючої машини, рятуючи товаришів, сам бувши пораненим.  Одним словом з тими, хто знає і розуміє, що таке війна не на словах. З рідними і близькими її оминає. Та й навіщо воно їм? Головне – повернулися з братом живі, більшого не треба. Сьогодні у нього є прекрасна  дружина, яка підтримує його у всьому, маленька донечка, й плани на майбутнє.

Тематику війни Павло Юрчук зобразив у своїх роботах. Так, на одній із них, присвяченій подіям Іловайська, закарбував геральдику усіх військових формувань ЗСУ, що брали участь у бойових діях на сході. Абстракція, оповита ланцюгом, відбиває події 2014 року у картині «Погляд війни». Окрім військової тематики, на картинах митця можна побачити  мальовничі пейзажі міста, присутні навіть його проблеми, портрети близьких. Загалом, понад тридцять робіт були виставлені на огляд гостей, яких, варто зазначити, прийшло чимало, серед яких і побратими Павла.

З вітальним словом виступив директор художньої школи Адам МИХАЛИК, котрий побажав винуватцю свята творчих успіхів та натхнення. На виставці відбувся розіграш лотереї. Переможцеві дісталася одна з робіт майстра. Багато теплих і щирих слів лунало на адресу Павла Юрчука та його другої половинки – коханої дружини Катерини, котра разом з маленькою донечкою прийшла підтримати чоловіка. Цей творчий тандем (адже жінка теж пише картини) продовжує радувати  поціновувачів прекрасного. До слова, окрім робіт, презентованих на виставці, Павло Юрчук виконує портрети на замовлення. Їх, зізнається, написав понад сотню. На запитання: скільки часу займає у нього творчість, відповідає, – по-різному: від кількох годин до кількох місяців. Та головне, що це приносить йому задоволення, бо йде від серця. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!