Іноземні громадяни, які проживають у  Республіки Польща (РП), незабаром зможуть подати заявку на отримання дозволу на роботу в пожежній охороні.  Пише  inPoland

У Польщі бути пожежником дуже почесно і престижно. Хоч заробітна плата відносно невисока (по європейських мірках) і становить близько 1000 євро. Також, польські пожежники і члени їхніх сімей мають соціальний пакет: безкоштовне медичне і пенсійне страхування.

На більшості пожежних баз для вогнеборців в РП працюють спортивні зали, де пожежники мають щоденні тренування. Також є власні футбольні команди, які беруть участь у різноманітних змаганнях. Графік роботи для одного наряду (8 чоловік): 1 день чергування, а потім — 2 дні для відпочинку.

Незважаючи на всі ці вигоди, в лавах місцевих пожежних охорон спостерігається катастрофічний брак кадрів. З цього приводу до парламентського комітету РП 05.10.2018 внесено петицію з проханням відкрити ряди пожежної охорони для іноземців.

Зміни в законодавстві неминучі з кількох причин, а основною проблемою є дефіцит персоналу. Можливість виходу на пенсію пожежників після 15 років служби, стрімке старіння населення, низька народжуваність у жінок, міграція молодих осіб означає, що у рятувальних службах багато вакантних місць.

У внесеній петиції прописано, що без іноземців протягом декількох років, не буде кому піклуватися про пожежну безпеку в РП. Необхідно внести поправки до статей 28 і 30: «працювати в пожежній службі може особа, зареєстрована на території Польщі протягом не менше 6 місяців; до служби допускаються особи з гарною репутацією, котрі мають право на постійне місце проживання на території Республіки Польща».

До слова, аналогічна петиція вже внесена до Сейму силовими структурами Польщі, які планують набирати в свої лави вихідців з Європейського Союзу і Європейської асоціації вільної торгівлі та громадян України, Білорусі, Росії і Казахстану.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!