Міністерство соцполітики фіналізувало проект постанови щодо надання пільг і субсидій у грошовій формі, тож уже найближчим часом його має розглянути Кабінет Міністрів. Про це йдеться на сайті teplo.gov.ua.

Уточнюється, що за умови заощадження енергоресурсів сім’єю, залишок коштів на рахунку за підсумками опалювального сезону вона може використовувати на свій розсуд. Найбільше зможуть економити родини з утепленими будинками, лічильниками та енергоощадними котлами.

Монетизація пільг і субсидій відбуватиметься в три етапи.

З 1 січня 2019 року “живі кошти” на банківський рахунок надходитимуть тим, хто вперше звертається за допомогою. Усі ті, хто подаватиме документи на субсидію в січні, вже отримуватимуть гроші на оплату комуналки на свій банківський рахунок.

З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, в тому числі – користується допомогою в літній період. Це близько 3 млн домогосподарств.

З 1 жовтня 2019 року почне працювати повномасштабна монетизація, коли кожен, хто отримує житлову субсидію чи пільгу, отримуватиме їх готівкою.

Наголошується: “Уряд планує максимально автоматизувати цей процес, щоб основне навантаження лягло на управління соцзахисту, банківські установи та надавачів послуг, і українцям не довелося бігти в банк відкривати рахунки чи доносити додаткові документи”.

У міністерстві уточнюють, що правила надання житлових субсидій – не змінюються. Розмір допомоги й надалі залежатиме від розміру витрат на “комуналку” та від доходів громадян.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!