Як повідомляє «Сегодня», Верховна Рада о 6-й годині ранку 23 листопада 240 голосами таки ухвалила закон про державний бюджет України на 2019 рік.

Депутати знизили вартість посилок, які можна отримувати з-за кордону без сплати податків із 150 до  100 євро.   Збережено і навіть збільшено бюджетне фінансування для технікумів і коледжів, які є структурними підрозділами вищих навчальних закладів. Виділено 1 млрд грн на безпеку військових арсеналів і складів.

Видаткова частина держбюджету до другого читання зросла на   18 млрд грн. Зокрема, понад 300 млн грн додали Апарату Верховної Ради, понад 170 млн – Держуправлінню справами президента, майже 230 млн – Кабінету міністрів.

Не обділили й суди. Майже на 500 млн більше отримає Державна судова адміністрація. Верховному суду додали 85 млн, Конституційному – 56 млн, Вищому антикорупційному – 31 млн. Отримала додаткові гроші також Генпрокуратура (+100 млн грн).

Найбільші прибавки з міністерств отримало Мінсоцполітики – 56 млрд додаткових грошей. З них 20 млрд розписано на нову бюджетну статтю: “Виплата пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у готівковій формі”. Крім того, сума субвенції місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій збільшена з 2,2 до 37,5 млрд ггрн. Щоправда, при цьому забрали субвенцію на пільги і житлові субсидії у Міністерства фінансів (55 млрд грн). Разом на субсидії в бюджеті-2019 виявилося закладено 63 млрд грн.

Міністерству освіти додали 4,3 млрд. грн. Один млрд. з цієї суми доданий за новим бюджетним рядком – “Фонд Президента України щодо підтримки освітніх і наукових програм для молоді”, якої не було в попередні роки. Таке нововведення викликало гарячі дискусії в парламенті. Противники вважають створення цього фонду з прийдешніми виборами.

При цьому на 1,3 млрд грн була урізана освітня субвенція. Зате з’явилися дві нові субвенції з держбюджету – місцевим: “на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення якості освіти” (1,5 млрд грн) і “на створення і ремонт існуючих будівельних комплексів при загальноосвітніх навчальних закладах усіх рівнів” (150 млн грн).

МОЗ отримало понад 2 млрд додаткових грошей, які переважно розписали на окремі проекти. Так, 636 млн додали за статтею з хитромудрою назвою “забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру”, довівши загальну суму витрат за цією статтею до 6,5 млрд грн. Майже вдвічі збільшили суму на лікування громадян за кордоном, додавши 300 млн грн. 600 млн виділили на добудову лікувально-діагностичного комплексу в “Охматдиті” і т.д.

Інші міністерства отримали надбавки менші. Наприклад, Міноборони – 1 млрд, МВС – 795 млн, Мінагрополітики – 300 млн, Мінкультури – 165 млн, Мінмолоді та спорту – 110 млн

А деяким міністерствам суми урізали. Наприклад, з бюджету Мінекономрозвитку і торгівлі повністю зник рядок “Державні капвкладення на розробку і реалізацію державних інвестиційних проектів”. А разом з ним – 2,1 млрд грн.

Понад 800 млн забрали у Держкомітету телебачення і радіомовлення, скоротивши бюджет відомства майже вдвічі. Мінекономрозвитку збідніло більш ніж на 3 млрд. На таку суму скоротили витрати за статтею “державний фонд регіонального розвитку”. Ще 426 млн забрали за статтею “фінансове забезпечення заходів щодо безпеки дорожнього руху”. Зате на 300 млн збільшили субвенцію місцевим бюджетам на інфраструктуру об’єднаних територіальних громад.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!