Тариф газу й так зашкалює. Проте Волиньгаз, латаючи  дірки, задумав добряче качнути з населення декілька мільйонів, придумавши додатковий коефіцієнт. Газорозподільний оператор вирішив надути споживачів, повісивши на їх плечі власні виробничо-технологічні втрати.

Про це наглядно видно з рахунків за жовтень, які  споживачам газу   вручено Володимир-Волинським ВР ТОВ «Волиньгаззбут». Зокрема в одному із таких,  до 20 кубів фактично спожитого газу (за показами лічильника) газовики добавили ще 0,8 куба, застосувавши коефіцієнт приведення до стандартних умов – 1,04. Виникло у споживача до газовиків запитання щодо кількості зареєстрованих  в рахунку: замість двох пенсіонерів – дітей війни,   додано ще дві людини. Звідки такі дані? Хто проводить звірку по фактично зареєстрованих?

Паралельно у цьому рахунку, газзбут  рекомендує пенсіонерці, яка економить та заощаджує газ, заплатити  2659,81 грн, як платіж за майбутній листопадовий газ. Виникає питання: які потрібно провести розрахунки або застосувати хитромудру формулу, щоб таку суму порекомендувати? Хіба що з повітря, яке частенько замість газу крутить той же лічильник?

Два дні тому деякі ЗМІ опублікували повідомлення голови НКРЕКП Оксани Кривенко, котра офіційно  заявила, що Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжках за природний газ.  За її словами, переважна більшість операторів газорозподільних мереж у квитанціях за жовтень  донарахувала споживачам  у середньому до 1,5% суми. Це відбувалося тому, що газ в точках, де його передають із загальної системи облгазам, і у побутових споживачів обліковується по-різному. У системі його рахують при температурі +20 градусів, а лічильники у споживачів при фактичній температурі навколишнього середовища. Тому Нацкомісія заборонила збільшувати суми у платіжках, ініціювала зміни до закону «Про ринок природного газу», які встановлять, що стандартною температурою обліку газу є 0 градусів, а не +20. «Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу», — додала Кривенко.

Але тут виникає питання: а чи повернуть газовики споживачам, які слухняно вносять плату за газ, зайві суми за видумані куби?  І якого ще очікувати кроку від газового монополіста аби виплачувати  своїм менеджерам мільйонні зарплати та премії?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!