У продовження теми євроблях варто розповісти про декілька хитромудрих схем, до яких вдавалися цинічні ділки, тим самим вганяючи в кабалу інших. Менш хитріших або просто тих, кого заворожив один тільки вигляд  сотенної куп’юри. Спершу доларів, а пізніше, коли нахаби вкурили тему, вистачало й сотні злотих.

Одна з найпоширеніших схем ошуканства довірливих громадян – оформлення польських автомобілів на  іншу людину. У такі тенета потрапив житель Володимира-Волинського Олег М. Ніде не працював,  любив випити. Щоб підзаробити, часто підсідав до «на товар». Під час однієї такої поїздки у нього попросили документи та оформили по них автомобіль. За цю послугу заплатили сто злотих.  Як виявилось, за рік на нього записали  декілька автомобілів.

За якийсь час Олег важко захворів. Декілька місяців провів в обласній лікарні.  А оскільки у нього не було близької рідні, навідувала його  троюрідна тітка. Відчуваючи, що незабаром помре, Олег оформив на тітку генеральне доручення на розпорядження усім його майном.

Після його смерті жінка вирішила продати житло й почала з ремонту, щоб надати більш-менш пристойного вигляду, бо покійний не надто дбав про  домашній затишок.  Навівши порядок,  розмістила оголошення про продаж  квартири. Знайшовся й покупець. І коли почали оформляти угоду купівлі-продажу, виявилося, квартира  під арештом у виконавчій службі. Тобто, продати її немає можливості. Виявляється на Олега оформлено декілька польських автомобілів, які   в’їхали в Україну та  жодного разу не перетинали польський кордон. За кожне таке порушення митниця нараховувала штраф, сума якого сягала 90 тисяч.

Друга схема контрадбандистів – пошук жертви на той випадок, коли митники виявлять контрабанду. «Смертнику» платять декілька сотень гривень та везуть через кородон. Упродовж певного часу штрафів на цьому чоловіку або жінці назбирується чимало.  Платити його  за нього ніхто не збирається. Тож «справа потопельника»  переходить у його власні руки. Йому на заміну шукають іншого «смертника».

Про яку Європу говоримо, коли ми, українці, цинічно дуримо один одного з єдиною метою – нажитися. Не думаючи при цьому,  як почуває себе людина, завдячуючи якій кожний контрабандист набиває кишені. До речі, декілька років тому у Нововолинську покінчив життя самогубством повісився чоловік, після того як дізнався, що на нього «повісили» більше шестидесяти тисяч штрафу за порушення терміну перетину автомобілів на польських бляхах.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!