У суботу родичі призовників намагалися заблокувати виїзд транспорту, яким юнаків направляли на військову службу. Про це на брифінгу розповів начальник відділу комплектування та призову, заступник військового комісара Волинського обласного військового комісаріату Юрій Кучер. Пише Волинь.

Призов на військову службу проходить з 1 жовтня. Відповідно, у суботу подавали призовників на чергову військову команду. Але родичі юнаків повважали, що їхніх рідних неправомірно призвали у військо. Мовляв, хлопців неретельно оглянули медики. Тому заблокували виїзд з військокмату. Розблокувати вдалося з допомогою поліції.

Обуреним родичам запропонували написати заяви, але цим правом скористалася лише одна мама призовника. Решта відмовилася від оскарження рішень обласного військомату. Потяг, на який було замовлено квитки для призовників, догнали аж в Ківерцях. Власне тому працівники військомату не писали заяви в поліцію про перешкоджання службовій діяльності, а лише дали пояснення.

Як ствердив заступник військового комісара Волинського обласного військового комісаріату Юрій Пулько, юнаки пройшли районні медичні комісії, а обласна медична комісія підтвердила їхню придатність до проходження сткорової військової служби. Вони не з’явилися на призовний пункт ще у жовтні і перебували в розшуку. Хлопці не надали жодних документів, які підтверджували б їхнє право на відстрочку від служби. Щодо одного юнака, який відмовився відбувати до лав ЗСУ, підготовлено документи для порушення правоохоронними органами кримінального провадження.

Найкраща ситуація з призовом у місті Ковель, Ковельському, Рожищенському та Ківерцівському районах. А от у Камінь-Каширському і Ратнівському районах, місті Новововлинську – навпаки призов йде туго. За цей рік по області призвано і вже проходять службу 508 юнаків. Водночас більше 7 тисяч ухиляється від служби і не з’являється на призовні дільниці. Більшість ухильників перебувають на заробітках у Польщі.

У зв’язку з цим до призовників та їхніх родичів звернувся голова громадської організації “Спілка воїнів АТО Волині” Олександр Серватович, який запевнив, що жодного разу строковиків не відправляли в зону бойових дій і не відправлятимуть надалі.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!