Не дивлячись на те, що тисячі людей виступають проти нового закону про розмитнення, є й ті, хто має бажання зареєструвати свої авто на українських номерах. Та, як виявляється, не все так просто. Один із таких власників автомобіля на польській реєстрації, володимирчанин пан Ігор,  розповів, що ні на Львівській, ні на Ягодинській митниці не знають самого механізму розмитнення. Тобто закон прийняли, а  про порядок  процедури не до кінця пояснили. Чоловік пробував зв’язатися по телефону з різноманітними  службами, їздив до Ягодина, проте й досі відповіді не почув. Він вже переживає, якщо так надалі справа піде, то вряд чи встигне  потрапити  до списку тих, хто матиме право на   50% -ву знижку на розмитнення “євроблях” в перші три місяці.

Проте до самого розмитнення ще довгий та тернистий шлях. Перш за все  буде складно розмитнити автомобілі, оформлені на фіктивні європейські фірми або на громадян Євросоюзу. А таких – левова частка. Для цього потрібно їхати  до власника  автомобіля або фірми, узгодити з ними зняття з обліку цього автомобіля, погодити, щоб вони сплатили податки при відчуженні свого майна, узгодити  техогляд, завірити договір купівлі-продажу або дарування, потім привезти авто на Україну.

Але чиїм коштом усі ці процедури проводитимуться? Як наголошує  співрозмовник, іноземний власник фірми чи автомобіля за свої  гроші цього робити не буде. Відповідно їх  доведеться дістати з власної кишені тому, хто вирішив розмитнити автомобілі за українськими законами.  А це – недешево.

А от а Чернівецькій митниці працівники Державної фіскальної служби офіційно оформили за новими пільговими правилам перший автомобіль на єврономерах — Renault Laguna 2004 року. Пише Обозреватель.

Як повідомляється на сторінці ДФС у Facebook, розмитнення авто з німецької реєстрацією коштувало його власнику 49,3 тис. грн. “Таким чином мито (10%) склало 4,6 тис грн, акцизний податок (пільгова ставка із застосуванням коефіцієнта 0,5) — 28,765 тис. грн і ПДВ (20%) — 15,957 тис. грн”, — пояснили у ДФС. Якби чоловік дотягнув до закінчення пільгового розмитнення Renault Laguna вартувало б резиденту 83,8 тис грн. Таким чином економія склала 34,5 тис грн.

 

 

 

 

 

 

.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!