ЮНІСЕФ спільно з Урядом України та партнерами закликають муніципалітети приєднуватися до всесвітнього руху «Громада, дружня до дітей та молоді».  Пропонується громадам усіх рівнів ефективний інструмент, який допомагає впроваджувати механізми захисту інтересів, зростання благополуччя, безпеки дітей та молоді, а також поваги до їхньої точки зору.

До цього руху в числі 22 муніципалітетів України увійшов Володимир-Волинський, де між міським головою та представниками ЮНІСЕФ укладено меморандум.  Коли будуть виконані усі умови, місто матиме право на залучення іноземних інвестицій для впровадження різноманітних   проектів для дітей та молоді.

Основні моменти та порядок впровадження програми задля присвоєння місту статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» презентувала на засіданні громадської ради головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту Наталія Ярощук, котра зазначила, перед цим як впроваджувати ініціативи,  проведено анкетування у навчальних закладах, скероване на основні моменти, що турбують молодь та дітей. Після його аналізу розробиться план дій,  який повинен затвердити сесія міської ради. До реалізації заходів планується долучати не лише владу міста, а й місцевий бізнес та громадські молодіжні осередки.

   У ході обговорення даного питання, член громадської ради Микола Гінайло поцікавився, які основні проблеми хвилюють молодь міста. Виявляється, молодь вважає, що у Володимирі-Волинському недостатньо уваги приділяється інформуванню на медичну тематику, зокрема статевого дозрівання; немає достатньої кількості спортивних майданчиків, велодоріжок. Крім того діти та молодь вважають за потрібне, окрім загальноміських спортивних та культурних заходів, проводити подібні міроприємства у дворах.  А ще  молодь хоче  бачити у Володимирі великий спортивно-розважальний комплекс. Щось на зразок Луцького «ПортСіті».  Проте на цьому бажання молоді не замикаються, оскільки вона вважає за потрібне організувати робочі місця, де б не вимагали стажу роботи.  Взамін платили велику зарплату. І щоб місцева влада подбала про житло для молодих спеціалістів.

Головний лікар ТМО Олександр Клачук докорінно не погодився із неякісним медичним обслуговуванням молоді, для якої вже давно працює програма «Лікарня дружня до дітей та молоді». Для цього відведено ряд кабінетів у дитячій поліклініці, ведуть прийом лікарі.  Нещодавно це відділенння пройшло атестацію на вищому рівні.

Миколу Гінайло цікавила позиція анкетованих відносно їх ролі у  громаді, дружньої до дітей та молоді. Чи самі діти та молодь хоча б виявили ініціативу прибрати свій двір, пофарбувати майданчик? На думку Миколи Архиповича, критикувати усі уміємо, а ось щось зробити хороше – киваємо то на владу, то на школу, то на лікарню.

Ініціативу громадська рада підтримала, проте порекомендувала Наталії Ярощук результати анкетування опублікувати на офіційному сайті Володимир-Волинської міської ради. Щоб усі могли ознайомитися з тим, що ж хвилює дітей та чого не вистачає молоді.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!