На засіданні громадської ради при виконавчому комітеті Володимир-Волинської міської ради заслуховувалося питання використання благодійної допомоги Володимир-Волинським ТМО у 2018 році. Зокрема, головний лікар Олександр Клачук звітував про апарат гемодіалізу, який ось уже рік стоїть на зберіганні в одному із приміщень лікувального закладу. Питання виникло не на порожньому місці, а після того, як вийшла публікація на «Володимир Медіа» «Апарат гемодеалізу від благодійників поїде на Схід, бо у Володимирі він не потрібний».

Як зазначив у виступі Олександр Георгійович, найбільше благодійної допомоги лікарня одержала від Благодійного фонду «Матері Божої неустаної помочі». Це ліжка, приліжкові тумби, постіль  одяг… Щодо апарату гемодіалізу, переданого від німецьких благодійників через вищезгаданий фонд,  лікар зазначив, що він й досі не використовується. Для цього є ряд причин. Головна – ніхто  до цього не був готовим. Ні в кадровому плані, ні в плані обслуговування, ні у плані фінансування. Виявляється, на ринку медичного обладнання Волині є два «гравці».  Тому найоптимальнішим варіантом буде той, щоб все ж таки у лікарню придбати новий апарат гемодіалізу за прикладом інших міст Волині.

«Між першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком та керівником охорони здоров’я області відбулася зустріч, під час якої  обговорювалося питання створенння відділенння гемодіалізу у Володимир-Волинському ТМО. Для цього потрібно провести кадрові ротації,  передбачити в штаті відділенння дві посади лікаря та ще декілька посад молодшого медичного персоналу. Крім цього, для відділення гемодіалізу потрібно відвести приміщення, виділити із міського бюджету кошти на його ремонт, домовитися з фірмою на поставку обладнання. Я  вважаю, поспішати у цьому плані не варто,  тому найоптимальніший варіант запуску роботи відділення гемодіалізу вважаю кінець 2019 року. Це у подальшому гарантуватиме якість лікування та надання послуг з гемодіалізу», – зауважив пан Клачук.

Якщо так, що ще мінімум рік часу доведеться нирково-хворим Володимира-Волинського та району підліковуватися у сусідніх лікувальних установах. Натомість є надія, що все ж таки у   ТМО  запрацює відділенння гемодіалізу.  Ось тільки коли?

У подальшому головний лікар відповідав на запитання членів громадської ради. Зокрема Миколу Гінайла цікавив перелік політичних партій та громадських організацій, котрі долучилися до благодійництва для лікарні. Проте, на жаль, цей перелік дорівнював нулю. Натомість Олександр Георгійович зазначив, що усю сільськогосподарську продукцію для харчування хворих надають місцеві фермери та товаровиробники, – Євген Шелєпіна та Ігор Антощак.  Селяни забезпечують картоплею.

Крім цього, обговорювалось питання розмежування майна між первинною та вторинною медичною допомогою. Микола Гінайло запропонував  переглянути перелік орендарів, зокрема аптечних закладів. За його словами, крім орендної плати та підвищених цін на ліки, жодної користі ні лікарні, ні міському бюджету від цих аптечних пунктів немає.

З ним погодився головний лікар ТМО Олександр Клачук, котрий зауважив, що на території лікарні достатньо залишити лише три аптечних кіоски: 1 – у стаціонарі, 1 – в поліклініці та 1 – у пологовому будинку.  

Декілька зауважень прозвучало у бік підриємця, який встановив апарат комп’ютерної томографії.  Однак, як наголосив Олександр Клачук, а з ним  погодилися інші,  апарат вкрай потрібний місту. Завдяки вчасній томографії, вдалося відвернути безліч летальних випадків серед володимирчан.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!