«ВолодимирМедіа» в одній із недавніх публікацій Виробничі втрати газу повісили на плечі споживачів повідомила читачів про те, як у платіжках за спожитий у жовтні газ з’явився коефіцієнт, завдячуючи якому люди зобов’язані платити за додаткові куби.

При цьому Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг заборонила операторам гарозподільної системи проводити донарахування у платіжки за природний газ.
Як  інформує ІА «Волинські новини» з посиланням на  ТОВ «Волиньгаз збут», виміряні лічильниками об’єми газу, спожитого населенням, привели до стандартних умов розрахунку, згідно з Кодексом газорозподільних систем. Так, стандартними в Україні визначено температуру +20 градусів за Цельсієм і тиск 760 міліметрів ртутного стовпчика. Зміна температури безпосередньо впливає на обсяг газу, який пройшов через побутовий лічильник, встановлений на вулиці.

Це пов’язано з фізичними властивостями газу: за нижчої температури газ стискається, а за вищої – розширюється. Саме тому розрахунки споживання блакитного палива приводять до стандартних умов.
Для цього використовують щомісячні коефіцієнти коригування показників лічильника, затверджені Міністерством палива та енергетики. Окрім місяця постачання, на розроблений коефіцієнт впливає регіон та місце розташування лічильника.

Як зазначив директор ТОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук,  зважаючи на борги перед НАК «Нафтогаз», газовики  вимушені виставляти для населення стандартні умови. Це не якась додаткова плата, це просто ті реальні обсяги, які оператор газорозподільного механізму  передає   для реалізаці.

Виходить, що   попри заборону НКРЕІКП  використовувати   коефіцієнти, газовики й надалі їх застосовуватимуть?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!