Прем’єр-міністр Володимир Гройсман має намір наступного тижня ініціювати масштабну перевірку облгазів.Про це він сказав під час години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За словами глави уряду, він володіє інформацією про те, що є чимало випадків, коли дії  облгазів виходять за межі їхніх повноважень, і від цього страждають люди.

“Я стурбований ситуацією. Звертаюся до громадян: платите тільки за фактично спожитий газ, за ціною 8,55 грн за кубометр. Все інше – шахрайство з боку постачальників» – зазначив він. – Я підготував доручення і звернуся до міністра енергетики та НКРЕКП, яка має повноваження контролю та перевірки. Їх треба “вжарити” по перше число. По-іншому не буде. Монополісти уже сіли всім на шию та звісили ноги”, – додав Гройсман.

Нагадаємо, на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Отже, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів. Однак у листопаді чимало побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами.

  Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав населення не платити за газ більше, ніж нараховано за лічильником.

Загалом, ціни на газ для населення будуть рости в три етапи і з 2020 року підвищаться до 12 300 гривень за тисячу кубометрів.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!