Зимова погода щоразу вносить свої корективи: то засипле снігом, то поллє дощем. В обох випадках ці природні явища становлять проблему для комунальних служб, які змушені дбати за станом доріг. Техніка КП «Полігон» завжди у роботі, зокрема останнім часом вона досить активно застосовується для прибирання снігових заметів. Не тільки вдень, а й вночі доводиться працювати комунальникам. Грейдери та інші машини їздять по місту, посипають, замітають та розгортають подарунки зими. Та от як впливають такі методи прибирання на асфальтне покриття, яке з приходом весни покривається вибоїнами?  Варто зауважити, що на вулиці Луцькій був проведений капітальний ремонт дороги за новою технологією, яка відрізняється від тієї, що була застосована при укладанні асфальту на інших вулицях. Чи не доведеться після зими латати ї її? І якою має бути техніка для прибирання снігу, зважаючи на все це?

Місцевий активіст та переможець конкурсів громадських проектів бюджету участі Андрій ГНАТЮК один із тих, хто щиро вболіває за місто і хоче, щоб воно процвітало і мало привабливий вигляд. І не просто хоче, а й намагається зробити усе для того.  На його думку, усі снігоочисні відвали на навісному елементі до тракторів, які використовує  КП «Полігон»,  є такими, які запобігають пошкодженню поверхні дорожнього полотна, але при використанні грейдера є ймовірність механічного пошкодження асфальту, яке буде сприяти подальшому руйнуванню. Тому  вважає, що при великому сніговому покриві грейдер може робити перший прохід з піднятим на поверхню снігоочисним відвалом, а ось далі чистити має інша техніка.

За коментарем видання звернулося до керівника комунального підприємства «Полігон» Олександра КОЗИЧКА. Як зазначив він, труднощів під час прибирання снігу в установи немає. Усі механізми, котрі задіюються для робіт, оснащені спеціальними гумовими насадками, які не дозволяють пошкоджувати асфальтне покриття. Окрім того, за словами Олександра Івановича, справа не в техніці, а в  технології асфальтування. Якщо асфальт укладено  без її дотримання, він до весни сам злізе разом зі снігом.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!