З 11 січня в Україні набули чинності деякі норми закону №5294 «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Як  інформує начальник сектору превенції Володимир-Волинського відділу поліції капітан поліції Наталія Осійчук, за вчинення домашнього насильства в судовому порядку вводиться покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Також передбачається обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до двох років. Поряд з тим заборонено телефонувати та листуватися з потерпілим. А також наближатися  до нього на певну відстань.

«У законі під істотну редакцію потрапили статті, які передбачають кримінальну відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості, у тому числі за примус до шлюбу. З цього моменту примушування до вступу в шлюб, до продовження примусово укладеного шлюбу, до вступу в співжиття без укладення шлюбу, до продовження такого співжиття, примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років», – наголошує Наталія Володимирівна.

Крім цього, законом передбачено  зменшення мінімального терміну кримінальної відповідальності за згвалтування неповнолітніх. Згідно  санкції ст. 152 Кримінального кодексу передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 15 років.  До цієї дати –  діяв термін від 10 до 15 років.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!