До редакції звернулися працівники Устилузької міської лікарні з проханням прояснити ситуацію, яка утворилася навколо невиплати заробітної плати. Головним лікарем даного медичного закладу повідомлено, що тільки після того, як відбудеться сесія Володимир-Волинської міської ради (а це березень місяць),   їм виплатять заробітну плату.  А за що  жити усі ці три місяці?

На одній з недавніх нарад  у міського голови Петра Саганюка   зазначено, що виплачено заробітну плату бюджетникам,  крім медичних працівників. Проте тим, хто працює у медичних установах Володимира-Волинського  аванс видали. А чим завинили працівники Устилузької лікарні?  І чому саме вони стали заручниками міжбюджетних воєн?

За коментарем звернулися до головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Олександра Клачука. Проте нічого втішного не вдалося дізнатися. Він підтвердив, що лише після березневої сесії має вирішитися питання виплати заробітної плати  працівникам Устилузького лікарні. Більше коментувати Олександр Георгійович нічого не зміг. Єдине зазначив, що це надто складне питання, до вирішення якого повинні долучатися об’єднані територіальні громади, де  знаходяться медичні заклади.

Ще у минулому році на сесії Володимр-Волинської міської ради зареєстровано Статут комунального закладу «Володимир-Волинське ТМО»,   засновником якого є міська рада. Якщо простіше – лікарня у Володимирі фінансуватиметься з міського бюджету.  І будь-кому, навіть не надто фінансово підкованому чоловіку стало б зрозуміло: фінансувати медичні заклади району бюджет міста не буде. Тим більше, що в структурі ТМО вони відсутні. Це б мало відразу ж насторожити голів ОТГ та вирішити на своїх сесіях питання їх фінансування. А цього, як виявляється, не трапилося.

Що робити людям, котрі три місяці будуть сидіти без зарплати? Куди їм звертатися?  До державної інспекції праці?  Адже за невчасну виплату зарплати передбачені не лише значні фінансові санкції, а й кримінальна відповідальність. Є велика ймовірність того, що в кінцевому результаті усі умиють руки, а страждатиме невинний ні в чому керівник.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!