Ось такі фото прислав до редакції місцевий мешканець Устилуга Микола. Чоловік не вперше стає свідком рубки дерев. Зізнається, йому болить ця тема, оскільки, на його думку, ліс знищують. І роблять це самі лісівники під прикриттям санітарної рубки. Однак, як говорить пан Микола, якщо короїд, яким прикриваються, знищує лише соснові насадження, то дуби йому не “по зубах”. А рубають саме їх. В одному з матеріалів “ВолодимирМедіа” Вирубують усе підряд: і сосни, і червоні дуби” ми вже порушували цю тему. І ось  чоловік знову змусив її підняти, надіславши  фото і зателефонувавши у редакцію.

“Ось так дорогу встеляють дубами в Устилузькому лісництві, – говорить він. – Це – дуб звичайний. Варто зауважити,  вирубують праворуч дороги одні посадки. Чому не можна звернути на кілька метрів ліворуч і прочистити просіку, а не різати дуби? Хтось дуже добре все продумав. Досить цікавим є той факт, що машини з лісоматеріалами їдуть у темну пору, а не за дня. Люди між собою говорять, але ніхто нікуди не звертається. Хоча деякі вже пропонують перекрити дорогу і не пускати лісовози. Якщо так далі піде, скоро вовки підуть по селах”.

За коментарем щодо ситуації з рубкою видання звернулося до Володимир-Волинського лісомисливського господарства. 

“Територію державного  лісового фонду поділяють на квартали з метою інвентаризації лісу, організації і ведення в ньому лісового господарства.Квартал лісовий — це частина лісу, відмежована просіками або природними рубежами (річкамиущелинамигірськими хребтами), постійна облікова і господарська одиниця в лісі. Розміри кварталів можуть коливатись від декількох десятків до декількох сотень гектарів. Кожен квартал має постійний номер. Ширина квартальної просіки становить 2-10 м. При веденні лісового господарства державні лісогосподарські підприємства часто використовують квартальні просіки у якості доріг для вивезення лісопродукції.

Стосовно рубки в Устилузькому лісництві: базовим лісовпорядкуванням за 2012 рік ВО «Укрдежліспроек» у відомості інших рубок формування і оздоровлення лісів було запроектовано проведення розчищення квартальних просік у кварталах 12,17 Устилузького лісництва, які вказані на фото. ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» використовує дану просіку для вивезення лісопродукції з лісосік, що розташовані у даних кварталах.

При транспортуванні лісу великогабаритними лісовозними автомобілями дерева, які примикають до квартальної просіки пошкоджуються, «обшморгуються», тому підприємством було заплановано розширити дані квартальні просіки у поточному році в рахунок інших заходів пов’язаних з веденням лісового господарства відповідно до завдань 2019 року. Ланкою з відведення і таксації лісосік по ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» було проведено відвід ділянок у кварталах 12,17 Устилузького лісництва під рубки «Розширення квартальної просіки». Відповідно до пункту 4 «Правил поліпшення якісного складу лісів» затверджених Постановою КМУ № 724 від 12 травня 2007, підприємство направило листи-повідомлення до Управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА, про те що буде проводити такі види рубок вихідні листи №05-22/01/20 від 16.01.2019 р., № 05-22/01/33 від 24.01.2019 р.  та № 05-22/01/37 від 28.01.2019 р.  Після чого, було виписано лісорубний квиток серії ВО ЛРК №003572 від 29 січня 2019 року на проведення даних рубок в Устилузькому лісництві. Рубка відповідає всім вимогами лісового нормативно-правового законодавства”.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!