30 років тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація Радянського Союзу, участь у якій взяли 160 375 військовослужбовців – вихідців з України, 3 360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3 560 – стали інвалідами. Такі цифри оприлюднили учасники мітингу-реквієму, що відбувся сьогодні біля пам’ятника загиблим воїнам на території загиблих держав.

Після панахиди у храмі Святого Юрія священослужителі, представники влади та громадськості, військові, воїни-афганці вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів. Голова спілки афганців Іван Омельчук у своєму вступному слові висловив співчуття рідинам, які не дочекалися з війни  рідних, після чого вручив нагороди представнику молоді – Руслану Бормовому, котрий займається патріотичним вихованням дітей, навчаючи їх військової справи. Нагороду  також отримав і керівник “Гербор-Холдингу” Олег Борбелюк, який завжди підтримує афганців та вносить особистий вклад у діяльність цієї організації.

Представники влади вручили воїнам грошові премії та грамоти. Серед них були й депутати міськради Руслан Мороз та  Максим Клим’юк, котрі  також тримають руку на пульсі життя спілки, Максим Клим’юк привітав винуватців свята  та висловив слова підтримки і вдячності людям, перед якими варто схилити голови. Зокрема він зазначив, що нинішнє покоління не знає, що таке Афганістан, утім добре знає, що таке війна. Тому вічна пам’ять тим, кого уже немає поруч із нами, а тим, хто боронить мир і спокій рідної землі, повертатися додому живими і неушкодженими.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!