Нерідко у засобах масової інформації з’являються різноманітні сюжети та дописи, у яких лікарі стають винуватцями смертей  новонароджених.  Проте чи завжди у трагедії є вина медиків, оскільки летальним випадкам передує багато факторів. Саме про це у розмові з завідуючою Володимир-Волинським пологовим відділенням Іриною ТКАЧУК.

Як зазначила Ірина Василівна, подібних випадків можна уникнути , якщо майбутня мама дотримується рекомендацій лікарів. А смертність при пологах трапляється здебільшого тоді, коли дитя недоношене.

«У таких діток є високий ризик не вижити, бо вони ще не готові до народження. А все тому, що мамочки не реагують на рекомендації та зауваження лікарів. Нехтують  здоров’ям своїх малюків. Якщо майбутню маму нічого не турбує, це не означає, що їй не потрібно відвідувати гінеколога.   Навіть при тому, що нічого  не болить, у дитинки може розвиватися певна патологія, яку визначать спеціалісти за допомгою КТГ або УЗД. Через несвоєчасне обстеження народжується п’ять відстоків недоношених дітей» , – наголосила Ірина Василівна.

Поряд з ретельним дотриманням рекомендацій лікаря, майбутній мамі потрібно правильно харчуватися, забути про шкідливі звички. Особливо у перший період вагітності, який є надто важливим для  формування здорової дитини.

Під час пологів завжди присутній неонатолог, котрий ретельно оглядає новонароджене дитя, фіксує його поводження у перші хвилини за відповідною шкалою. Тобто, матір знає про стан здоров’я свого малюка. І коли виникає загроза,  вирішується питання щодо подальшої госпіталізації обох  до обласного центру.

Як наголосила Ірина Ткачук, завданням гінекологів-акушерів прийняти роди. Тобто зробити усе залежне, щоб на світ з’явився малюк. І коли лікар бачить, що дитина не народиться природним шляхом або існує небезпека для матері та дитини, маму будуть кесарити.  Самі ж пологи ніколи легкими не бувають по тій причині, що кожна жінка наділена власною фізіологією.

«Приємно відмітити, більшість жінок все ж таки дотримується усіх настанов лікаря. Подібну тенденцію я спостерігаю останнім часом. Що стосується вакцинації у перші дні життя немовлят, відсотків 95 породіль до цього відноситься відповідально. Проте є й такі мамочки, які у силу своїх переконань відмовляються від щеплення. Змусити їх це зробити ми не вправі», – наголошує пані Ткачук.

Спілкуючись зі спеціалістом, вдалося дізнатися декілька цікавих фактів, зокрема, про те, що наймолодшій мамі, яка народжувала  у Володимирі-Волинському, було 14 років.  Наступні пологи нещодавно приймали у жінки, котрій виповнилося  16. А в основному вік породіль – від 19 до 34 років. Ось тільки рівень народжувості щороку стає нижчим.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!