Плата за централізоване опалення для населення здійснюється за правилами надання таких послуг та послуг з постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою уряду № 630 від 2005 року із змінами.

Якщо у будинку встановлені засоби обліку теплової енергії, споживач платить відповідно до їх показань пропорційно опалюваній площі квартири, а у випадку призначення субсидії – вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії.

За відсутності засобів обліку теплової енергії, плата за централізоване опалення справляється з розрахунку за квадратний метр опалюваної площі квартири та з урахуванням фактичної температури зовнішнього повітря і кількості днів надання цієї послуги в місяці, який є розрахунковим.

З 08 грудня 2018року вступив в дію тариф на послугу з централізованого опалення для населення в розмірі 42,96 грн. за 1 кв. метр опалюваної площі. Але це не означає, що щомісячна плата за опалення буде такою і однаковою на протязі опалювального періоду. Розмір щомісячної плати визначається підприємством за формулами, наведеними в п. 40 – 43 згаданих правил, з урахуванням довідки Волинського гідрометцентру щодо температури зовнішнього повітря в кожній з діб розрахункового періоду для визначення фактичної середньої в місяці, який є розрахунковим.

Згідно з такими проведеними розрахунками у нашом у місті плата за квадратний метр опалюваної площі у жовтні (за 13 діб надання такої послуги) становила 6,2164 гривні, у листопаді (30 діб) – 31,637 грн., у грудні (31 доба) – 45,9177 грн., у січні (31 доба) – 57,2184 гривні за квадратний метр опалюваної площі.

При цьому за показник середньої розрахункової температури у приміщені бралося 18 градусів. У розрахунках встановленого тарифу враховувалась середня нормативна температура зовнішнього повітря за опалювальний сезон згідно ДСТУ Будівельна кліматологія + 0,4ºС, а у січні середня температура за опалювальний сезон для м. Володимира – Волинського – 3,5 ºС. Однак, фактична середня температура на вулиці дещо «відхилилась» від цих норм і, згідно з довідкою гідрометцентру, становила у жовтні 9,7градусів тепла, у листопаді 3,0ºС; грудні 0,23; січні – 3,5 градуса морозу.

Це відповідно зумовило і різницю в оплаті за квадратний метр опалювальної площі у розрізі місяців. Тобто, в місяці, коли фактична температура зовнішнього повітря була нижче нормативної, плата за послуги була більшою в порівнянні із затвердженим тарифом згідно відповідних методик розрахунку. Ті споживачі, які отримують субсидії, мають сплачувати щомісячно обов’язкову частку платежу в межах соціальних норм, на які її призначено.

Підприємство подає інформацію управлінню соціального захисту населення про розмір плати за квадратний метр опалюваної площі в розрізі кожного місяця та про перерахунки плати за централізоване опалення в разі ненадання її або надання не в повному обсязі, зниження якості для здійснення перерахунку розміру призначених субсидій за підсумками опалювального періоду.

Споживачі, які мають заборгованість за послуги з централізованого опалення мають можливість провести реструктуризацію боргу , це надає їм право звернутись в управління соціального захисту за призначенням субсидії.

Тетяна МИСЕЛЮК,

начальник відділу збуту ПТМ  Володимир-Волинськтеплокомуненерго.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!