11 березня  у Володимирі-Волинському у рамках передвиборчої кампанії перебував кандидат у президенти Анатолій ГРИЦЕНКО. Після покладання квітів до стели загиблих воїнів зустрівся з трудовим колективом мебельного підприємства «Гербор Холдинг» та його очільником Олегом БОРБЕЛЮКОМ, й афганцями.

У своїй промові претендент на президентське крісло наголосив, що сьогодні досить болючим є питання мародерства на крові солдат. Йдеться про розкрадання в Укрборонпромі поплічниками Порошенка.

-Як може бути в одній руці Томос, а друга рука – у крові бійців? Хочу, щоб люди усвідомили, не варто плутати святе з грішним, і зробили правильний вибір 31 березня, проголосувавши серцем і розумом. Бо пробачати мародерство на крові солдат не можна. Наголошу,  усі, хто причетний до цього, понесе відповідальність.

Анатолій Гриценко також зазначив, що йде на один термін, і не збирається чіплятися за крісло, як це зараз робить діючий президент шляхом підкупів виборців, щоб протриматися ще п’ять років найперше задля власного збагачення.

-Я не маю бізнесу, не маю рахунків в офшорах, не сиджу ні в кого на гачку. Ні у Трампа, ні у Путіна. Тому мені не можна нав’язати чужої волі, – зауважив Гриценко. – Оскільки риба гниє з голови, звідти будемо її чистити, починаючи з Банкової, Кабміну, прокуратури, СБУ. Я представив свою команду, одним з її членів є Давид Сакварелідзе, котрого бачу на посаді прокурора. Це людина, яка не дозволить триматися за корупційні схеми, і він показав це. Той, хто повинен сидіти, – сяде.  Розумію, це буде непросто, навіть небезпечно, бо від мільярдних корит відтягувати тих, хто роками біля них сидів, важко. Але ми витримаємо і пройдемо через очищення.

Він також відповів на запитання працівників підприємства та афганців.

-В Україні є багато військових містечок та землі, які належать МО. Зокрема, у Володимирі-Волинському маємо  територію танкового полку, яка ось уже кілька років стоїть пусткою. Чи не можна їх використати під забудову?

– На період коли я очолював Міністерство оборони, в Україні налічувалось 1100 занедбаних військових містечок. Це було головною біллю для відомства, оскільки для їх охорони потрібна охорона, а це відволікання від бойових навчань та  підготовки. Моя пропозиція полягала у тому, щоб їх забрали від МО під фонд держмайна і спільно з урядом передали місцевим громадам, які б затвердили генеральний план та будували все, що вважали за потрібне. Єдине, на чому наполягав, будуючи житло, місцева влада повинна була виділяти певну кількість квартир для військовослужбовців, котрі перебувають на квартирній черзі та служать на території міста або звільнені у запас. На той час 60 тисяч осіб потребувала житла. Але це питання не рівні міністра я не міг вирішити. На рівні президента зможу.

У випадку, якщо не станете президентом, чи будете йти на вибори до ВРУ та ініціювати об’єднання з іншими  політичними силами?

-Ключовий рубіж – 31 березня, і вихід у другий тур вже означає перемогу. Про це відомо конкурентам, і вони цього бояться. Тому працюємо на результат, а не задля піару. Що стосується виборів до парламенту. Плануємо змінити виборче законодавство, щоб отримали можливість бути обраними інші люди, а не лише мільйонери. У якому форматі будемо працювати і з ким, поки це питання не обговорювали. Та хочу зазначити, мою кандидатуру підтримало чимало політичних сил.

Питання розформування 51 ОМБр є досить болючим не тільки для військових, які служили у ній, а й для громадськості. Одним днем знищили не тільки пам’ять про героїчне бойове зєднання, а й спаплюжили його честь та гідність. Чи можливо повернути добре імя бригади?

– На рубежі 10-11 серпня 2014 року мене запросив до себе Петро Порошенко, з яким у нас відбулася розмова. У ній порадив звернути увагу на те, що коїться на фронті, пояснюючи, що є серйозні проблеми. Зокрема, заслухати розвідку, Генштаб або виїхати самому на фронт. У відповідь почув: «Все під контролем. Я проводжу три паради перемоги  на 24 серпня: у Києві, Одесі та Донецьку». Я намагався пояснити, що його неправильно інформують, або  не хоче слухати. Далі був парад, на якому він був разом  з Муженком та Галетеєм, а у той час на сході гинули люди.

Комісія, що була утворена у парламенті, і яку очолював народний депутат Андрій Сенченко, зробила висновки, три людини несуть відповідальність за загибель сотні військових, це – Порошенко, Муженко та Галетей. Для того, щоб уникнути відповідальності, почалися різні ігри, зокрема, з розформуванням 51 ОМБр. Однак треба дивитися правді у вічі: у кожному підрозділі були дезертири. Але коли приймається таке радикальне рішення, має бути підґрунтя, а його не було. Однак бригаду розформували. Я гарантую справедливе вирішення цього питання.

Неоднозначна ситуація склалася, коли наші війська взяли під контроль  Слов’янськ і доклали про це президентові. А у той час колона  Гіркіна зі Слов’янська рухалась на Донецьк. Наші льотчики були готові наносити удар по ній, але наказу не було. Після чого вони самі звільнилися, а Донецьк опинився в окупації. Те саме стосується Донецького аеропорту. Після «Мінська»  віддали частину, яку захищали хлопці, Путіну, а солдат не відкликали, залишивши їх на вірну смерть. І вони чотири місяці продовжували гинути. Коли запитали президента, чому цього не зробили, він відповів: країні потрібні герої.

Чи будуть повернуті у власність держави стратегічні обєкти, зокрема такі як обленерго?

-Якщо були присвоєні по злочинних схемах, зробимо усе можливе, щоб їх повернути.

У Володимирі-Волинському ось уже 13 років триває будівництво 44-квартирного будинку для військових, який досі не можуть здати в експлуатацію. У чому причина?

-За ці роки було 8 міністрів. І якщо будинок досі не здали, значить хтось із них знаходився не на своєму місці. Раджу тим, хто стоїть на квартирній черзі, звернутись у міністерство і поцікавитись у чому причина? Вони мають повне право на це.

Насамкінець Анатолій Гриценко подякував усім за увагу. Олег Борбелюк на згадку про перебування у Володимирі-Волинському та підприємстві, яке він очолює, вручив кандидату подарунок.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!