Дуже популярною зараз є фраза “Світ без кордонів”. Але чи справді це відповідає дійсності, чи стерлися кордони між країнами? Адже, для того, щоб перетнути кордон і потрапити в іншу країну, нам все ще потрібно виконати різноманітні вимоги державних інстанцій. Що ж стосується таких довготривалих цілей, як навчання в закордонному вузі, працевлаштування за кордоном, отримання виду на проживання чи зміни громадянства або одруження з іноземцем, то в таких випадках звичайним набором документів не обійтися.

В кожному окремому випадку, залежно від мети та країни, перелік таких документів є різним. Існує також ряд закріплених міжнародними угодами вимог до оформлення та перекладу документів.

Апостиль засвідчує достовірність підпису особи, яка підписала документ, а також автентичність печатки чи штампа, яким його скріплено. Для цього   створено Електронний реєстр апостилів, який є єдиною електронною базою даних, що містить відомості про проставлені апостилі з дня його запровадження.

Прийняття, розгляд та видача документів, поданих для проставлення апостиля здійснюється  територіальними органами юстиції, а саме: відділами державної реєстрації актів цивільного стану. У пілотному проекті по впровадженню Електронного реєстру апостиля приймають участь 14 відділів державної реєстрації актів цивільного стану  у Волинській області.

Для проставлення апостиля заявник пред’являє посадовій особі територіального органу Міністерства юстиції України документ, що посвідчує його особу та подає:  оригінал документа, на якому проставляється апостиль, або його копію, засвідчену в установленому порядку; документ про оплату послуги з проставлення апостиля.

За надання послуг з проставлення апостиля на офіційних документах, а також на документах, що оформляються нотаріусами України і призначених для використання на території інших держав установлена плата  для громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства – 3 неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн.); юридичних осіб – 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85грн.).

Головний спеціаліст відділу Оксана Гаврилюк.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!