Міністр освіти України Лілія Гриневич представила законопроект “Про повну загальну середню освіту”. Про це повідомив NEWSONE з посиланням на  прес-службу Міносвіти.

Документ пропонує ввести індивідуальну освіту  для дітей, які з тих чи інших причин перебувають на домашньому навчанні або на стаціонарному лікуванні. Для таких учнів будуть розробляти індивідуальний навчальний план, а в кінці навчального року мають намір проводити оцінювання для підтвердження рівня отриманих знань.

Крім того, учням можуть дозволити самостійно вибирати шкільні дисципліни.  У той же час реформа передбачає розширення автономії для вчителів при розробці навчальних програм, систем оцінювання успішності учнів і підвищення кваліфікації. При цьому передбачається збільшення доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. У МОН пропонують ввести для вчителів педагогічну інтернатуру і обов’язкові курси медичної допомоги.

Педагогічна інтернатура передбачає подання наставника в перший рік роботи молодого вчителя. В обов’язки наставника входить консультація і посильна допомога в роботі молодому вчителю, за це наставнику передбачена доплата зарплати в розмірі 20%.

Також Міносвіти має намір залучити батьків до вибору директора школи, а сам конкурс проводити на незалежній основі. Крім того, батьки можуть ініціювати позаплановий аудит школи.

Крім цього зміни торкнутися і мови навчання в школах. Так, для національних меншин пропонують впровадити тристоронню модель навчання на їхній рідній мові. Таким чином, кримські татари зможуть навчатися рідною мовою до закінчення школи разом з ґрунтовним вивченням української мови. Закарпатські угорці в початковій школі будуть навчатися рідною мовою поряд з українською. При цьому вже з п’ятого класу не менше 20% навчального часу буде викладатися на українському зі збільшенням до 40% в дев’ятому класі, а в старших класах – не менше 60%.

У той же час для російськомовного населення з п’ятого класу не менше 80% навчального часу буде викладатися українською мовою.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!