Ті, хто зараз при владі, грабують українців та наживаються на тарифах. Про це заявив народний депутат України Юрій Павленко під час зустрічі з виборцями в Локачинському районі. Народний депутат України зустрівся із мешканцями Локачинського району в місцевому клубі та відвідав Локачинську районну лікарню.

Пенсії, тарифи та відсутність роботи Найбільш болючі питання, які турбують локачинців – це пенсії, зарплати, тарифи на газ, відсутність роботи та незрозумілі для простих людей реформи, які так активно впроваджує держава. Нарікають: попри те, що в Локачах є своє газове родовище, платять місцеві за блакитне паливо на рівні з усією країною. Та не розуміють: як при зарплаті в 4-5 тисяч гривень, які вони отримують тут, в районному центрі, треба викласти за газ мало не всі зароблені гроші.

Юрій Павленко локачинців розуміє. Каже: влада цінами і тарифами хоче просто знищити людей. «Ціни за тепло підняли в 13 разів. Всі тарифи на ЖК–послуги збільшилися в середньому в 7 разів. Нинішня влада, коли брала кредит у МВФ, взяла зобов’язання підвищити тарифи, а от як себе будуть при цьому почуватися люди її не цікавить. Так робити не можна. Коли країна стає повністю залежною від зовнішнього фінансування – це абсолютно неприйнятна ситуація. Саме тому кандидат в президенти Юрій Бойко наголошує, що потрібно обов’язково переглянути стосунки з МВФ. І загалом у питаннях майбутнього нашої країни керуватися виключно з позиції економічного прагматизму, діяти і робити так, як це вигідно Україні», – сказав Юрій Павленко.

У свою чергу люди зазначають: через невисокі зарплати змушені їхати на заробітки до сусідньої Польщі та працювати там по 14 годин на добу. «За місяць такої роботи на польського фермера можна заробити 15 тисяч гривень. А це для нас великі гроші. Бо тут роботу знай ти дуже важко, та й платять копійки. От пенсіонерам, що пропрацювали все життя, уряд кинув подачку, і що з нею робити?» – питають в народного депутата. Юрій Павленко пояснює, – в законодавстві чітко вказано, що пенсія повинна переглядатися і перераховуватися кожні 2 роки. Але з 2014 року цей процес заморожений. А вже перед виборами почали підвищувати пенсії , які підвищенням назвати важко, бо інфляцію одразу все з’їла. «Свого часу під час роботи в Уряді ми визначили, що повинно бути 15 років стажу, щоб забезпечити собі мінімальне пенсійне забезпечення. Проте депутати від так званої коаліції підтримали Пенсійну реформу, запропоновану урядом. В результаті якої обов’язковий стаж підвищили до 35 років, а коефіцієнт страхового стажу знизили. Субсидії, які хоч якось допомагали зводити кінці з кінцями скоротили. Державний контроль за цінами прибрали. От і виживай як хочеш! За таких умов в Україні скоро буде нікому працювати, а вже коли й пропрацював до пенсії, то далі тільки йти цвинтар», – зазначає Юрій Павленко.

Не оминула мешканців району і церковна проблема. Зокрема, люди розповідають: у селах Маньків та Холопичі Локачинського району церкву захопили ті, хто ніколи не ходив до храму. «Мені 72 роки, я в ту церкву сама ходила, дітей водила, онуків водила, а зараз, молюся під церковним парканом, – зі сльозами розповідає місцева мешканка Валентина. – Замість того, аби закінчити війну на Сході, влада розв’язує війну між селами». Жінка каже: люди не можуть навіть зайти помолитися в храм, бо на дверях замки. Юрій Павленко зазначає: держава не повинна втручатися в церковні справи. Адже свобода віросповідання – одне із прав українців, яке закріплене в Конституції.

«Створення нової церкви зробили під вибори. Не Президент має сидіти за кафедрою нової церкви. Рішення про створення помісної церкви мають приймати віряни, церковні громади та священослужителі. Але не влада», – підкреслює нардеп. Він додав, що планує зустрітися із єпископом Волинським і Луцьким Нафанаїлом та спробує разом з ним напрацювати рішення щодо захисту церковних громад та правового вирішення цих питань.

(Не)медична реформа. В рамках поїздки на Волинь народний депутат відвідав і Локачинську районну лікарню. В ході зустрічі із медиками нардеп оглянув медичний заклад та відділення, а також поспілкувався із медиками. Юрій Павленко переконаний, що будь-яка реформа повинна починатися з доступності, швидкості та якості надання послуг. Але для втілення цих завдань у життя, повинне бути відповідне фінансове забезпечення. Натомість, і на цьому нинішня влада економить. Як розповів головний лікар Локачинського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Владислав Магновський, через низькі зарплати у Локачинській районній лікарні бракує лікарів – 22 тисячі мешканців повинні обслуговувати 10 сімейних лікарів. Проте, зараз тут працює лише 6 медиків.

«Після закінчення інтернатури, молоді медики не хочуть йти працювати в ті умови і на те фінансове забезпечення, яке є зараз, – розповідає головний лікар Владислав Магновський. – Максимальна відстань між населеними пунктами – 10 кілометрів. Щоби надати допомогу жителям сіл, потрібен автомобіль, але їх не вистачає. І так в усьому – нічого не вистачає – ні кваліфікованих фахівців, ні сучасного медичного забезпечення, ні грошей, дуже важко, але попри все людей лікуємо, – це наш обов’язок», – зазначає Владислав Магновський. За словами народного депутата, від таких псевдореформ влади страждають всі і люди, і держава. Переконаний: нинішню ситуацію можна змінити, але для цього не можна залишатися байдужими і зробити правильний вибір. «Позиція кандидата в президенти Юрія Бойка та його команди – це мир і подолання бідності. І перше, що буде зроблено після перемоги на виборах, – це зупинено війну, скасовано всі антилюдські реформи влади, встановлені справедливі та обґрунтовані тарифи, економіка почне працювати на підвищення добробуту людей», – наголосив опозиційний політик.

Тетяна Реліщук

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!