Наближається дата виборів Президента України і чим менше лишається  до них часу,  тим   активніше  розгортаються технології підкупу виборців.  У зв’язку з цим  звертаємося до всіх громадян,  які не причетні до підкупу, але володіють інформацією про осіб,  що складають списки, обдзвонюють людей пропонують грошову винагороду за надання персональних даних   для включення їх в списки голосування  за певного кандидата. З 21 березня розпочала роботу додаткова телефонна гаряча лінія. Тож просимо  усіх небайдужих повідомляти про відомі  вам  порушення щодо виборчого законодавства.

А тим, хто взяв або планує взяти кошти від організаторів злочинних схем підкупу виборців, нагадую:  ви стаєте суб’єктом кримінального провадження згідно ст. 160 Кримінального кодексу України.    Ця стаття передбачає для осіб, які планують отримати неправомірну вигоду за вчинення чи не вчинення будь-яких дій, пов’язаних з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права або права голосу, голосування на виборчій дільниці більше одного разу, голосування за окремого кандидата на виборах або відмова від такого голосування, передання виборчого бюлетеня іншій особі, незалежно від фактичного волевиявлення особи та результатів голосування обмеження волі  на строк від двох до чотирьох років.   Причому відповідальність може наступити не під час скоєння злочину,  а на багато пізніше після того, як слідчі органи встановлять згадувані факти.

Окремо слід зазначити, що членам виборчих комісій, представникам політичних партій у виборчих комісіях, офіційним спостерігачам за вчинення підкупу виборця загрожує більше покарання, ніж тій людині, яка не має спеціального виборчого статусу і здійснює такі дії. Зокрема, відповідальна особа може бути покарана позбавленням волі від 5 до 7 років, знову ж таки відповідальність може настати не відразу, а й задовго після вчинення згадуваних злочинних дій.  Факти підкупу фіксуються на мобільний телефон, відео- чи фотокамеру, показами свідків.

При надходженні оперативної інформації про факти підкупу або продажу голосу обіцяємо повну конфіденційність людині, яка звернулась на гарячу лінію, та зобов’язуємось терміново передати інформацію у відповідні слідчі органи поліції і проконтролювати оперативне реагування та документування злочинів.

Вірю у вашу небайдужу позицію, відповідальність, порядність та патріотизм.

Телефони гарячої лінії:  0503784041; 0688022701; 0988249446; 0971038790.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!