У Володимирі-Волинському останнім часом активізувалося будівництво індивідуального житла. Принаймні щосесії виділяються земельні ділянки під забудову. Проте, зважаючи на нестабільний економічний  стан в державі більшість забудовників втратили змогу виготовити ту ж технічну документацію на будинок або підведення інженерних мереж.

Власне цю проблему депутат Володимир-Волинської міської ради Руслан Мороз озвучив на крайній сесії міської ради, особисто вручивши звернення    міському голові Петру Саганюку.  Депутат вимагав доручити відповідним структурам вивчити питання  прийняття та реалізації у місті програми індивідуального житлового будівництва шляхом співфінанусвання з міського бюджету.

Проте результати розгляду не вселяють оптимізму. Оскільки під указ президента 20-річної давності підпадає лише підтртимка індивідуального будівництва в селі. Про місто в указі не ведеться. Тому подібної програми ніхто у Володимирі-Волинському не приймав.

З відповіді міськради депутату Руслану Морозу йдеться про те, що жодною діючою програмою не передбачено безповоротне співфінансування з міського бюджету, а в основу таких програм покладений меахнізм надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, у тому числі за рахунок коштів обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» за умови, що органи місцевого самоврядування передбачили співфінанусвання такої програми із місцевих бюджетів. Оскільки у складі Володимира-Волинського відсутні сільські, селищні райони, програма індивідуального житлового будівництва міською радою не приймалася і розробка її не планується.

Однак якщо вибірково зазирнути на сайти міських рад Львова,  Житомира, Івано-Франківська та Херсона, там все ж таки можна ознайомитися із подібними програмами, прийняття та реалізацію яких пропогує депутат Володимир-Волинської міської ради Руслан Мороз. Судячи з відповіді міської ради,  бажання депутата допомогти  людям із середніми статками збудувати житло із залученням частини коштів міського бюджету,  не зійшлося із думкою тих,  хто керує містом.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!