Учора члени постійних депутатських комісій міської ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку, підприємництва та регуляторної діяльності, а також містобудування, житлово-комунального господарства, інфраструктури, комунальної власності, енергоощадження та земельних відносин відвідали потужне елеваторне підприємство відомого аграрія, директора ТОВ «П’ятидні» Валерія ДІБРОВИ. Його будівництво розпочалося минулого року на території колишнього асфальтного заводу й обійшлося у 170 мільйонів гривень. При цьому бюджет міста лише коштом купівлі земельних ділянок північного промислового району упродовж кількох років поповнився на 4 мільйони 457 тисячі гривень. Наразі елеватор працює у тестовому режимі. За словами його директора Олександра МАЗУРКА, трудовий колектив налічує 36 чоловік, з часом збільшиться до 50-ти, а в сезон до ста працівників.
-Хочу наголосити, елеватор з потужністю 60 тисяч тонн є окремим підприємством і немає відношення до ТОВ «П’ятидні», – зауважив Валерій Діброва. – Об’єкт обладнаний двома сушарками потужністю 1200-1400 тонн зерна за добу, надає повний спектр послуг з приймання, очищення, сушіння, зберігання, відвантаження. Всі процеси є автоматизованими та мінімізують вплив людського фактора. Варто зазначити, за всі роботи відповідає система дистанційного автоматизованого контролю, що дає можливість створити належні умови для тривалого зберігання та експорту зерна із забезпеченням його якісних показників. Менш ніж за півроку (елеватор працює з листопада) вдалося прийняти та пересушити 25 тисяч тонн кукурудзи, яку сьогодні відвантажуємо у морські порти та Європу.
У процесі ознайомлення з підприємством гості побували у ваговій, лабораторії, на підстанції. Побачили зерносушарки й силоси для зберігання зерна. Так, у лабораторії ознайомилися з найсучаснішими приладами для визначення показників якості зернової продукції. Зокрема, подивилися як проводиться автоматизований забір зерна. Валерій Діброва говорить, обладнання придбане за кордоном, його аналогу немає в Україні. І додає, навіть американці, які приїжджали на підприємство, були приємно вражені побаченим.
Не приховує, є проблеми із сушарками. Оскільки нещодавно була пожежа, через яку зазнали невеликих збитків, і яку вдалося швидко усунути. Утім не є секретом, усі сушильні об’єкти являються пожежонебезпечними, тому ймовірність загоряння є високою на кожному з них. Підприємство придбало теплотяг та 54 вагони для транспортування зерна. У планах – будівництво вагонного депо, під яке вже виділено землю. Для цього потрібно ще добудувати 300 метрів залізничного полотна. У розмові Валерій Діброва окреслив певні проблеми, з якими зіткнувся упродовж усього процесу будівництва елеватора.
– Найважчим було закумулювати земельні ділянки не тільки у Володимирі-Волинському, а й Іваничах, де завершуємо будівництво ще одного елеватора, – говорить Валерій Григорович. –  Вирішення цих питань вартувало чималих зусиль, та в кінцевому результаті все владнали й звели два потужні підприємства. Однак на цьому не збираємось зупинятися й продовжуватимемо розвиватися. Для подальшої роботи потрібні нові території, які ми готові придбати у міської ради, тим самим поповнивши місцевий бюджет. Вважаю, у Володимирі немає подібних підприємств, які б принесли місту понад чотири мільйони гривень лише шляхом процесу купівлі, вже неговорячи про податки, які також йтимуть на благо громади.  Так, у перспективі – будівництво борошномельного комплексу, також думаємо і над олійно-жировим комбінатом.
Під час зустрічі було піднято спірне питання щодо будівель, які межують з ділянками, що збирається придбати аграрій. Депутат Руслан Мороз, котрий входить до складу земельної комісії, зазначив, усі питання розглядатимуться на комісії, братимуться до уваги думки обох сторін, після чого буде винесене відповідне рішення. Однак зауважив, насамперед враховуватимуться інтереси міста.
 Секретар міськради Олег Свідерський наголосив на тому, що одним із пріоритетів Володимира-Волинського є промисловий розвиток. Тому влада зацікавлена в інвесторах і докладатиме зусиль для створення умов. На підтвердження своїх слів додав, поруч з елеватором є два інвестиційні проекти, загальною площею 1 га, на які вже виготовлена документація. Тому кожен, хто має бажання стати їх власником може звернутись у міську раду.
Насамкінець Валерій Діброва зазначив, на перспективу розглядається питання будівництва бетонної дороги поруч з елеватором від шляхопроводу, що дасть можливість розвантажити ділянку шляху, яка пролягає поруч з  сільгоспхімією та птахофабрикою. Окрім того, шляхом співфінансування пропонується прокласти асфальт по вулиці Наталії Ужвій та пустити маршрутку по колу, щоб люди, котрі проживають на ній, та  працівники підприємства мали можливість доїжджати на роботу.

Радує, що місто поволі  починає оживати й розиватися. У цьому насамперед має бути зацікавлена влада, яка йде зустріч  інвесторам. Така співпраця, як бачимо, дає плоди. Ще один приємний момент: Валерій Діброва є місцевий, тому як ніхто зацікавлений, щоб володимирчани не їхали на заробітки, а мали можливість працювати вдома, отримуючи хорошу зарплатню. Навіть більше,  податки, які йтимуть у міську казну, використомуватимуться на розвиток міста. І хоча відкритих вакансій, за його словами, у нього немає, зате є чимала база резюме охочих отримати роботу. Тому як тільки звільняється якесь робоче місце (хоч це буває вкрай рідко), вони запрошують кандидатів, які до них звернулись. Директор елеватора Олександр Мазурук один із тих, хто надіслав своє резюме ще коли працював в “Укртелекомі” інженером. І був приємно здивований, коли йому зателефонували, а наступного дня він вже приступив до роботи.

Варто зазначити, для працівників Валерій Діброва створює найліпші умови, у цьому мали нагоду переконатися під час екскурсії по елеватору. Тут і сучасна душова, й кухня, де є кавовий апарат з різноманітним асортиментом кави, просторі приміщення, сучасна техніка та інші привілегії. Не дивно, що охочих працювати під його керівництвом, багато.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!