Ще у лютому на сесії Володимир-Волинської міської ради депутат Руслан Мороз адресував запит щодо економічної доцільності реформування сфери централізованого теплопостачання шляхом переведення споживачів на індивідуальне опалення.  Дерутат запропонував  розглянути питання переведення на індивідуальне опалення (газове або електричне) багатоквартирний житловий комплекс міста. Мотивація  проста та раціональна: мільйони  з міського бюджету, які виділяються на утримання теплокомуненерго,  доцільніше вкласти в індивідуальне опалення. За прикладом сучасних житлових комплексів.

Нещодавно надійшла відповідь, у ході підготовки якої управління житлово-комунального господарства та будівництва виконкому Володимир-Волинської міської ради провело неофіційне опитування власників тих квартир, які отримали свого часу дозвіл на від’єднання від централізованого та переведення на автономне опалення щодо вартості робіт.

Коли уважно вчитатися,  складається враження, що ці люди пошкодували, що від’єднали своє житло від централізованого опалення, оскільки витратили шалені кошти: в межах 100 тисяч гривень, в залежності від площі квартири.

Таким чином, як зазначають у відповіді  чиновники, на реалізацію  запропонованого Русланом Морозом  проекту  потрібно витратити майже 6,5 мільйонів гривень. До того ж виникне проблема із бюджетними установами міста, яких також треба переводити на індивідуалку. А це додаткові кошти із міського бюджету.  І насамкінець, чиновники вдарили найболючішим: якщо відпаде потреба у послугах теплокомунерго, 186 працівників втратять роботу, а міський бюджет – податки.  Отже, підсумок такий: реформування сфери теплопостачання у запропонованому Русланом Морозом варіанті є економічно недоцільним для міського бюджету.

Однак є інформація про те, що володимирчани ладні йти до суду з метою одержання дозволу на переведення свого житла на індивідуальне опалення.  Та й суми,  які треба викинути на переобладнання опалення в квартирах, не є такими захмарними,  як пишуть чиновники.

До депутата Руслана Мороза потрапив кошторис переобладнання системи теплопостачання у двокімнатній квартирі з встановленням двоконтурного котла за цінами на березень 2019 року, вартість якого майже 60 тисяч гривень.   Аналогічний монтаж трикімнатної квартири збільшиться на 5 тисяч, а однокімнатної – навпаки зменшиться.

До розрахунку входять не лише матеріали, а й  вартість довезення працівників будівельних організацій, утримання служби замовника, проектних робіт, експертизи документації та   авторського нагляду, яких додатково набігло в зведеному кошторисі  майже 10 тисяч гривень.  Та й по цінах за матеріали можуть виникнути запитання, оскільки організація, яка монтуватиме систему опалення, проводить додаткову накрутку на кожну гайку, котел або муфту. За рахунок цього збільшується вартість робіт. І якщо кожний власник квартири самостійно придбає матеріали, це автоматично здешевить вартість робіт.

То навіщо чиновники вчергове вирішили обманювати людей? Навіщо їх лякати мільйонами та кивати на те, що бюджет просто не витримає такого навантаження? Чомусь  мільйони на реконструкцію котелень теплокомуненерго, придбання спецавтомобіля для транспортування дров, обладнання майданчика, покращення фінансового становища тепловиків та податки у бюджеті кошти знаходяться, а ось на фінансову підтримку жителів Володимира-Волинського, які бажають  перейти на індивідуальне опалення, гроші у бюджеті відсутні?

А може влада просто не бажає щось змінювати у своєму стилі керівництва, який десятиріччями панує у місті? Просто так легше та простіше…

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!