Державна прикордонна адміністрація станом на 2019 рік витратила 1,3 мільярда гривень на будівництво фортифікаційних споруд на українсько-російському кордоні — так званий проект «Стіна». Завершити будівництво обіцяють у 2021 році, наразі виконано 30% робіт.  Про це передає  “Слідство.Інфо“.

«Стіна» мала обійтися державі в 4 мільярди гривень. Проект планували завершити 2018 року, однак через недостатнє фінансування зробити це планують у 2021 році. 1,3 мільярда гривень, які вже витратили на будівництво, виділяються з державної програми «Заходи з інженерно-технічного облаштування кордону», а також додаткових джерел фінансування.

Торік на будівництво «Стіни» витратили 500 мільйонів гривень. За словами прес-секретаря Держприкордонслужби Олега Слободяна, наразі роботи на кордоні відновилися. «Від 1 березня в Харківській та Луганській областях та деяких інших ділянках, де дозволяє стан ґрунту, відновилися інженерні роботи», — сказав він.

Серед генпідрядників проекту «Стіна» — понад 10 підприємств. Як з’ясувало  видання, деякі з них фігурують у кримінальних провадженнях. Наразі детективи НАБУ, Генеральна прокуратура та військові прокурори досліджують їхню роботу по облаштуванні кордону.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!