Такі недоліки у роботі закладу виявили представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, інформує Волиньpost з посиланням на сайт  омбудсмена.

Візит до закладу здійснили регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України у Волинській області Любов Сітовська та громадський монітор Наталія Смолярчук.
Під час візиту здійснили моніторинг стану забезпечення прав вихованців школи-інтернату на отримання освіти та індивідуального розвитку, навчально-виховної та корекційної роботи дітей з недорозвиненням мовлення, реалізація права на гідні умови проживання.
У результаті з’ясували, що у приміщенні школи є необхідні для організації освітньої та реабілітаційної роботи кабінети та майстерні. Монітори відзначають, що територія та приміщення школи-інтернату, а також спальний корпус, у якому проживають 100 вихованців, перебувають в охайному стані. Зокрема, облаштована зона відпочинку, спортивний майданчик. В закладі чисто, затишно, доброзичлива атмосфера. Працівники закладу докладають зусилля для забезпечення належних умов проживання дітей. Налагоджені постійні тісні зв’язки з громадськими організаціями. Завдяки їхній допомозі вихованці в повній мірі забезпечені індивідуальними слуховими апаратами.
Під час моніторингового візиту встановили, що навчально-виховний процес учнів у спеціальній школі-інтернат організували на належному рівні.
Водночас монітори виявили наступні недоліки. Вхід у приміщення школи-інтернату обладнаний належним пандусом. Втім, особи з інвалідністю не мають змоги подолати високі сходи і пороги, які є у приміщенні. Усі туалетні кімнати не обладнані спеціальними поручнями.
У навчальному закладі немає кнопки екстреного виклику, що є порушенням в організації особистої безпеки учасників освітнього процесу та майна. Також не дотримано організації порядку спілкування вихованців з близькими родичами, відсутній графік побачень та не ведеться журнал відвідування. Зокрема, немає кімнати для побачень із близькими родичами.
Окрім того, у закладі порушують права вихованців на належну медичну допомогу. Графік медоглядів дітей-сиріт та інвалідів, школярів перших-четвертих класів існує, однак він не затверджений та не підписаний. Графіки медичного обстеження учнів решти класів взагалі відсутні. Планові медогляди, які мають проводитися фахівцями двічі на рік, з 2017 року проводяться раз на рік. За словами медичних працівників школи-інтернату, представники обласного дитячого територіального медичного об’єднання відмовляються проводити обстеження вихованців, пояснюючи це відсутністю можливості командирувати бригаду відповідних фахівців.
У закладі не забезпечено доступу до інформації. Зокрема, відсутня інформація на офіційному веб-сайті школи-інтернату щодо прийому громадян адміністрацією, а також відомості щодо доступу до публічної інформації. Не облаштовано спеціальне місце для роботи запитувачів з документами чи їх копіями. На стендах відсутні адреси та номери телефонів органів державної влади для звернень у разі порушення прав вихованців.
За результатами моніторингового візиту до Волинської обласної ради направлять рекомендації щодо усунення виявлених проблем.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!