У Володимирі-Волинському неабияка увага приділяється розвитку фізичної культури й спорту в освітніх закладах. Так, наприкінці 2017 року у ЗОШ №5 ім. Кореневського помпезно відкрили відремонтований плавальний басейн, на який було витрачено понад півтора мільйона гривень. На початку навчального 2018-го у ЗОШ №3 відбулося урочисте відкриття спортивного майданчика вартістю у 2 мільйони.  Досить скромно, без шуму і галасу облаштували невеличкий спортмайданчик у гімназії імені Цинкаловського, проект якого став переможцем у конкурсі громадських проектів участі (автор Тарас Савчук). Варто зазначити, цей навчальний заклад входить до переліку найкращих шкіл України за найліпшими показниками по ЗНО. Окрім того, його учні є переможцями всеукраїнських та обласних олімпіад і конкурсів. А нещодавно гімназію з понад 300 шкіл країни обрали учасником Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа», що працює за підтримки МОНУ, Європейського центру ім. Вергеланда, Міністерства закордонних справ Норвегії, Ради Європи. Як бачимо, місто по праву може пишатися успіхами цього навчального закладу, а влада усіляко підтримувати його. Однак чи так це насправді?

Нещодавно видання «Володимирмедіа» повідомляло про результати перевірки Володимир-Волинського районного управління ГУ Держпродспоживслужби, яка провела обстеження приміщення спортивної зали гімназії, у якій був виявлений грибок. Варто зазначити, під спортивним залом знаходиться шкільна їдальня. І таке сусідство негативно впливає на здоров’я дітей. На цю проблему ще восени минулого року звернув увагу Сергій Радкевич, та закликав міську владу долучитись до її вирішення. Однак владці чомусь проігнорували його заклик і почали робити ремонт плавального басейну у п’ятій школі та облаштовувати спортивний майданчик у третій. Ні, ніхто не каже, що вони не потрібні, адже це насамперед робиться для дітей. Але й у гімназії також діти, які змушені дихати зараженим грибком повітрям.

Невідомо, чи справа зрушила б з місця, якби не Руслан Мороз, котрий на минулій сесії порушив її знову і скерував звернення щодо розв’язання питання до міського голови. Тоді депутатами було прийнято рішення – виділити 500 тисяч для виготовлення проектно-кошторисної документації. Дивує позиція очільника освіти В’ячеслава Петрука, котрий у першу чергу мав би подбати про те, у яких умовах діти займаються спортом. Бо як бачимо, це проблема не одного дня.

  Як зазначив директор гімназії Олександр РОМАНЮК, проблема  зі спортзалом виникла не сьогодні й порушувалась ще у 2017 році. Однак для того, аби розпочати там ремонт, спочатку потрібно було виконати ряд підготовчих робіт. У першу чергу відремонтували дах, який знаходився у жахливому стані та протікав. Внаслідок чого вода, що потрапляла всередину, залишила на стелі сліди, які власними силами доводилось забілювати.

Оскільки приміщення є старим, адже побудоване у 60-х роках минулого сторіччя, зношеними були  комунікації. Електрико та водопостачання замінили на сучасне, що відповідає усім вимогам. Також вдалося замінити систему опалення,  вікна та утеплити будівлю.

Разом із тим, говорить директор, у 2017 році була виготовлена проектно-кошторисна документація на ремонт спортзалу, вартість якого на той час становила 1 мільйон 190 тисяч 670 гривень. Але тоді не знайшлося коштів, і довелося перенести його на відповідний термін. При плануванні бюджету на 2019 рік, пріоритетним питанням постало – ремонт спортзалу гімназії та даху одного з дошкільних закладів. Утім разом із тим змінилися вимоги до проведення ремонту та цінова політика. Тому довелося редагувати, хоча правильніше буде сказати, – робити нову ПКД. Та перед тим, згідно з чинним законодавством провели енергоаудит. Комісія з держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Володимир-Волинського ГУ Держпродспоживслужби обстежила приміщення спортзалу та зафіксувала сліди грибкового ураження, а в акті обстеження подала свої пропозиції, які полягають в обладнанні вентиляції та проведенні капітального ремонту. Саме відсутність вентиляції, на думку Олександра Романюка, стала причиною утворення грибка. Остаточна вартість ремонту поки не визначена, та за попередніми даними складає один мільйон гривень. І якщо на черговій сесії депутати виділять кошти, у травні можна буде розпочати роботи.

Дуже хочеться сподіватись, що гроші все-таки віднайдуть і діти будуть займатися спортом у відремонтованому приміщенні. У першу чергу, про це має подбати В’ячеслав Петрук, котрий несе відповідальність за освіту у місті. Однак останнім часом він зайнятий виборами, оскільки очолює штаб Петра Порошенка у Володимирі-Волинському (чомусь так і хочеться додати: за вказівкою міського голови, який балотувався на посаду саме від ББП і був першим у списку у міську раду від цієї партії). Бо не секрет, що кожен керівник, призначений Петром Саганюком, повністю знаходиться під його контролем.

Однак попри все, питання стоїть насамперед про здоров’я дітей, тому потрібно думати перш за все про них. Окрім того,  якщо у нас знаходяться мільйони на ремонт слідчого ізолятора, перекладання та укладання бруківки, то на ремонт спортзалу владці  зобов’язані знайти, а не відкладати на невизначений термін, витрачаючи з казни сотні тисяч на повторне виготовлення документації.

P.S.  На території гімназії знаходиться велопарковка та  «клас просто неба». Такого у жодній школі немає. Було б непогано зробити дах над ними, щоб коли йде дощ, велосипеди не мокли, а парти не псувалися. Але знову ж на це потрібні кошти.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!