Cьогодні, 12 квітня, Володимир-Волинський з офіційним візитом відвідав Віце-прем’єр-міністр України Павло РОЗЕНКО.  У супроводі голови РДА Наталії ВАСИЛЕЦЬ та голови Зимнівської ОТГ В’ячеслава КАТОЛИКА побував у відділенні стаціонарного догляду для постійного проживання територіального центру соціального обслуговування Володимир-Волинського району, де ознайомився з умовами проживання 25-ти його мешканців, а також директор установи ЛЮБОВ СТОЛЯРЧУК розповіла про плани, які збираються втілювати, резюмувавши, що завдяки децентралізації територіальний центр успішно функціонує та розвивається.

Павло Розенко також поділився з журналістами результатами реформ, які уряд активно впроваджує у життя.

Про зворотний контакт.

– Влада здійснює цілу низку реформ у соціальній сфері, так і в системі охорони здоров’я. У першу чергу це процес монетизації субсидій, підвищення пенсій та впровадження ініціатив Президента щодо додаткових виплат, а також реформування системи охорони здоров’я, зокрема, наближення послуг до сільської медицини. Дуже важливо при цьому володіти об’єктивною інформацією про те, якою є реальна ситуація в областях, щоб зрозуміти, де маємо проблемні місця, щоб швидше їх виправити. А ще  дуже важливо мати зворотний контакт з людьми, для яких впроваджуються реформи. Тому намагаємось якомога їздити і по містах, цікавимось їхньою думкою та робимо висновки.

  Про 13-ту пенсію та індексацію.

– На сьогодні є послідовною позиція уряду про необхідність збільшення пенсійного забезпечення громадян. Як тільки у нас з’являється додатковий ресурс, одразу реалізуємо його для підвищення розміру пенсій. Так, у березні провели індексацію для 9,5 мільйонів пенсіонерів. Варто зазначити, це зроблено не під виборчу кампанію. У жовтні 2017 року відбувся перший перерахунок. Восени 2018 зробили перший перерахунок військовим пенсіонерам, з 1 січня 2019 – другий. Разом з тим на індексації не збираємося зупинятися. З 1 березня запровадили ще й  додаткові виплати, зокрема тим, хто через низьку зарплату не отримають індексацію, але мають великий страховий стаж. Додаткова виплата складе 2400 гривень (її розділять на два транші: 1200 у березні та 1200 у квітні). Таких пенсіонерів налічується понад 2 мільйони. Ми зобов’язані підтримувати їх, таким чином відновивши соціальну справедливість.

Про монетизацію.

– Вперше в історії держави відбувається перехід не монетизованої форми виплати субсидій у монетизовану. Понад 3 з половиною мільйони господарств отримали «живі гроші» на руки. Як вони розподілять їх й чи вдасться комусь зберегти частину коштів на власні потреби, залежить від них самих. Головне, щоб не виникало боргів за послуги, на які виділяються субсидії. Бо у таких випадках більше її не отримають. Однак маємо факти, що облгази, користуючись ситуацією, почали виставляти завищені платежі. Уряд уважно стежить за ситуацією, та висновки ще рано робити, оскільки люди вчаться по-новому використовувати цей вид соціальної допомоги. А працівники управлінь соцзахисту – працювати з субсидіянтами. Наразі відбувається так званий перехідний період, протягом якого усі повинні навчитися розпоряджатися коштами.

  Про враження від Волині й терцентру.

– Приємно бачити, що реформи на Волині не абстрактне поняття, а реальність. Одним з підтверджень – цей територіальний центр, який з комунальної власності перейшов у власність ОТГ, в результаті розвивається і надає послуги для громади. Також довелося побувати в амбулаторії, побудованій з нуля. Важливо, щоб у процесі децентралізації не втратити, а навпаки – наблизити об’єкти, які надають соціальні послуги для людей, і ми робимо усе можливе.

Про недоліки.

– Є певні зауваження, які будуть враховані під час подальшої роботи. Попри те, країна рухається у правильному напрямку і ті реформи, які проводимо, важливі для українців.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!