У Володимирі-Волинському районі завершився процес децентралізації, увінчаний не лише певними успіхами, проблемами, а й орденами тим, хто стояв у першоджерел реформи.

Та, як вивляється, не тільки, бо аналізуючи зарплату голів ОТГ та їх заступників чи в.о. старостів сіл, що увійшли до об’єднаної громади, все ж таки відчувається неабияка нерівність.

Пальму першості в розділі доходів від основого місця роботи за рік одержав голова Устилузької ОТГ Віктор Поліщук, котрий одержав 322 511 гривень. До цієї суми ще варто додати 20 125 гривень гонорарів та виплат за договорами цивільно-правового характеру і 50 720 гривень пенсії . Тобто, за рік Віктор Ростиславович заробив 393 356 гривень. Його заступник Світлана Дубицька отримала  204 428 гривень, а секретар  Людмила Касьян – 226 474. До того ж штат міської ради після децентралізаційних процесів «роздувся» до більше півсотні осіб.

У той час в.о. старости  чотирьох сіл Жанна Півницька  за минулий рік заробила 112 405 гривень. На плечі старости лягають усі питання життєдіяльності сіл, починаючи від реєстрації народжень, смерті, місця проживання до вкручування лампочки у ліхтар та вирішення земельних спорів. Тобто, обов’язків достатьно, а  ось зарплата – у три рази менша. На десять тисяч  більше отримала її колега по цеху Неоніла Панасюк , котра виконує роль старостині в селах Микитичі, Коритниця, Новини.

Друге місце за одержаною заробітною платою посів голова Зарічанської ОТГ Ігор Пальонка, котрий задекларував 251 954 гривень. Його староста двох сіл Ласкова та Вощатина Тетяна Шейчук одержала 90 888 гривень за основним місцем роботи та 10 320 – соціальної допомоги.

Третім у списку перебуває  голова Оваднівської ОТГ Сергій Панасевич, котрий отримав 229 930 гривень зарплати за 2018 рік. Його заступник Микола Базилюк за свої кровно зароблені 196 621 гривню навіть зумів придбати у минулому році «Шевроле Авео».

Найбіднішим серед колег виявився голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик, котрий  одержав 187 776 гривень заробітної плати.  У той час в.о.старости колишньої Льотничівської сільської ради Таїсія Подзізей одержала 116 038 гривень.

Є відповідні документи, які встановлюють градацію в оплаті праці. Дивує інше: найвищий показник у заробітної плати у голови Устилуга, який з кожним роком втрачає свій статус.  З усіх установ є лише школа та дитячий садок, комунгосп,  зарослий терняками водозабір та лікарня. І то остання стоїть під знаком питання, бо так і не вирішена її майбутня доля.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!