В Україні через 6 місяців запрацює Кодекс із процедур банкрутства. Він дає можливість чесним позичальникам у разі складної фінансової ситуації очиститися від боргового зобов’язання. Експерти вважають, що закон не ідеальний, але це великий плюс для банківської системи країни.

Що важливо знати і хто може оголосити себе банкрутом — розповідає 1News.

Однією з новел документа є можливість фізособам — сумлінним позичальникам у разі складної економічної ситуації ініціювати процедуру банкрутства й очиститися від цього боргового зобов’язання, тоді як кредитор позбавлений такого права. Якщо людина не може платити за рахунками, вона звертається до господарського суду за місцем реєстрації. Суд призначає арбітражного керуючого, який складе план реструктуризації кредиту. Його завдання —повністю вивчити банківські активи людини, майно і так далі. Простіше кажучи — вивчити позичальника і визначити, чи реально у нього немає грошей виплачувати кредит, або він просто хоче його списати.

Процедура банкрутства стане прозорішою. Якщо фізособа чи юрособа має проблеми з виплатою зобов’язань, кредитор і держава зможуть забезпечити адекватну процедуру списання боргів.

Людина у разі оголошення банкрутства має дотримуватися певних умов — мати заборгованість понад 125 тисяч, не покривати планові платежі в розмірі 50% за кожним із зобов’язань протягом 2 місяців; у боржника немає майна, яке можна стягнути. Це не може бути єдине житло боржника, гроші на пенсійному рахунку або у фонді соцстрахуванн.

Після оголошення банкрутства, фізособа почне життя “з нового аркуша”. Вона зможе отримати роботу, купувати інше майно. Правда, будуть деякі обмеження. Повторно оголосити себе банкрутом можна не раніше, ніж через 5 років.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!