Для того аби було зрозумілим суть порушеної  депутатом Володимир-Волинської міської ради Максимом Климюком проблеми, варто пригадати, що на крайній сесії Володимир-Волинської міської ради прийнято рішення «Про впровадження ініціативи «Володимир-Волинський – громада, дружня до дітей та молоді на 2019-2021 роки». Тим самим депутати затвердили план дій, моніторинг, оцінку реалізації вищезгаданої ініціативи та визначили управлінню освіти, молоді та спорту дату щомісячного інформування про хід виконання програми.

До слова, місто Володимир-Волинський отримало міжнародний статус-кандидата «Громада, дружня для дітей та молоді». Як інформує офіційний сайт міста, почесну місію отримання в столиці офіційних документів виконували перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук та начальник управління освіти, молоді та спорту В’ячеслав Петрук. Ось на цьому практично пафос, як не парадоксально, завершився. Бо, як наголошує Максим Климюк, у Володимирі-Волинському приймається безліч хороших рішень та програм, які потім волею чи бездіяльністю чиновників лягають у теку, оскільки у посадових осіб державних органів та структур руки до них не доходять.

Правильніше, для дітей та молоді щось приймається, натомість прислухатися до ініціатив, як любить наголошувати у своїх промовах  міський голова Петро Саганюк, «майбутнього міста» ніхто не збирається. Натомість його влада згадує лише під час вручення грамот та подяк, почесних стипендій та матеріальних винагород, присвячених до державних свят. Щось на кшталт, Міжнародного дня захисту прав дітей, Дня студента, 1 вересня та останнього дзвоника.          Так, для прикладу рішення Володимир-Волинської міської ради від 19 червня 2015 року «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Володимира-Волинського», яке діє з 22:00 години до 08:00 години кожного дня, враховуючи вихідні та свята.«Після того, як рішення набрало законної сили, наприкінці 2016 року представники молоді на одному із засідань ради з питань молодіжної політики при виконавчому комітеті організували робочу групу. Завдання її полягало у проведенні контрольні закупки задля перевірки дотримання рішення Володимир-Волинської міської ради «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Володимира-Волинського» у ТЦ «Ірена», у магазинах «ВІК», «Ельф – 2», ТЦ «Маяк». І як показали рейди, в усіх вищезгаданих закладах після 22-ої години можна було без проблем придбати спиртне. Про це стало відомо громадськості та правоохоронним органам, однак, попри неодноразові звернення та рішення молодіжної ради, ніде не оприлюднено інформації про те, скільки проведено рейдів та складено протоколів працівниками поліції за два останніх роки. Невже усі працюють у правовому полі та не допускають порушень? А може про це рішення просто забули чи махнули на нього рукою?», – наголошує Максим Климюк.

У подальшій розмові депутат зазначив, що молодь неодноразово поршушувала питання законності гральних клубів, які у Володимирі-Волинському  успішно здійснюють свою діяльність. Однак реакції жодної. Як зі сторони влади, так зі сторони контролюючих органів. Окрім поодиноких закидів Петра Саганюка після того, як на прийоми приходять жителі міста, родичі яких спускають в автомати все до останньої копійки.

Хочеться навести ще один яскравий приклад того, як влада ігнорує ініціативи молоді Володимира-Волинського. Рік тому на засіданні громадської ради депутат Володимир-Волинської міської ради Максим Климюк озвучив позицію ради з питань молодіжної політики при виконавчому комітеті, яку він на той час очолював: вивчити питання повернення місту історичної назви – Володимир та підготувати необхідні для цього документи. Звісно, представники влади на словах підтримали ініціативу молоді, навіть на папері створили робочу групу, яку очолив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. «Молодь міста не стояла осторонь, тому взяла активну участь в опитуванні на сайті «ВолодимирМедіа». І приємно вражений, що більшість, не лише молодь, а й населення міста підтримало нашу ініціативу, і готова жити у дійсно княжому місті без приставки «Волинський». Проте пройшов рік. Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук не лише не зробив якісь дієві кроки у просуванні даного питання, а й жодного разу не зібрав робочу групу. То про які ініціативи молоді та владу, дружню до дітей, можна вести розмову, якщо посадові особи міста, обрані громадою, не вважають за потрібне виконувати те, що доручає громадськість? Рішення приймаються, але не виконуються», – зазначає Максим Климюк.

Час показує, – потрібно щось змінювати. І змінювати повинна  молодь.  Хоча після результатів президентських виборів, сміливо можна робити висновок, що вона вже почала перебирати важелі керівництва у свої руки. Молоді люди дають зрозуміти  керівникам, які не один десяток літ знаходяться при владі й узурпували її, що їхній час минув, а державі потрібні зміни. І вони мають бути у кращий бік. Ми живемо у 21 столітті, тому потрібно йти у ногу з часом, а не оглядатися у минуле й тягти його за собою.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!