Кілька днів тому видання “Володимирмедіа” порушило тему загидження скверу Дверницького воронами. Судячи з відгуків читачів, вона є досить наболілою. Оскільки сквер знаходиться у центрі міста, поруч – ДРАЦС, музей, церква… А ще місцева влада облаштувала там лавки, та за проектом Андрія Гнатюка провела освітлення, встановила ліхтарі у стилі барокко. Однак бажаючих присісти під кронами дерев, немає. Бо усі лавки загиджені воронячим послідом,  нова бруківка теж. За словами міського голови, вони намагалися вести боротьбу з птахами, які укупували сквер, придбавши прилад, але результату він не дав. На цьому боротьба скінчилася.

Після того, як видання порушило “воронячу тему”, читачі активно почали висловлювати свої пропозиції. “Володимирмедіа” вирішило подати їх, сподіваючись, що до них прислухаються чиновники, і нарешті знайдуть шляхи вирішення питання. І не варто забувати про туризм, який ніби розвивається у стародавньому Володимирі-Волинському, де немає навіть сувенірних дрібничок з логотипом міста, які є у кожному місті. До речі, минулого року у конкурсі бізнес-проектів для молоді, були представлені «Декоративні магніти з частинками історії рідного міста». Але  владці, представники яких знаходились у журі й ніби  були зацікавлені у цій ідеї, не скористалися нею. Отож, чи буде приємно туристу, скажімо з Німеччини, адже наше місто включили у туристичний маршрут цієї країни, пройтися заляпаним сквером? Тож якщо влада не думає про своїх громадян, може варто задуматись про іноземних? А заодно дослухатись до пропозицій небайдужих володимирчан, яких турбує тема благоустрою міста.

  Віталіна Жумірук. Кронувати дерева, або вирізати й насадити нові, на яких ворони гніздитися не будуть. Навіщо такий парк потрібен, якщо у ньому страшно ходити? Низькорослі дерева, декоративні, вибір є було б бажання. Посадити оцтове дерево, не високе росте, а восени листя жовто червоне, краса- очей не відвести.

  Валентина Горошкевич. У Варшаві лякають ворон пострілами, час від часу.

  Ksyusha KhmilevskaМені здається, треба було відлякувати коли вони тількі гніздились, збивати гнізда.

Stiven Gavrylyuk. Старі дерева зрізати, висадити молоді. Роботи проводити у кілька етапів зі збереженням рекреаційно-естетичного значення парку. Все це після вивчення громадської думки і затвердження проекту реконструкції і озеленення з врахуванням екології, дендрології та ландшафтного дизайну. Кронування 30-метрових дерев відразу позбавить парк естетичного вигляду, а проблему гніздування птахів вирішить лише на кілька років. Вихід, як на мене, у поетапному видаленню старих і насадженню молодих дерев згідно затвердженого проекту. І, звичайно, цим питанням потрібно було займатись перед облаштуванням доріжки, лавочок та ліхтарів (така економічно обгрунтована логічна послідовність робіт).

Дмитро Анатолійович. Пугач вирішить всі проблеми. Кронуванням не радять захоплюватися: його проводять тільки з засохлими деревам. Ви хоч уявляєте на скільки підніметься температура влітку у сквері, про літній затишок можна буде забути. І який відсоток дерев “переживе” кронування?

Петро Матвіюк.  Відлякувач КРУК, у сезон черешні жодна ворона не сідає на деревах. Можна спробувати. Ціна приблизно 600 грн.

Віктор Фіщук. А добре придивіться на нову доріжку, – завдяки всезнаючим “експертам”, які лише ганьблять місто, довелося бруківкою обходити старі ясени. А тут пропонують їх позрізати… Може над деревами влаштувати пішохідні мости, як над залізничними коліями?

Дячишин ОлександрВиріжте ці старі дерева і зробіть нормальний скверик, а то люди обходять його стороною. А ще висадити дерева крупномірні. https://greensad.ua/category/krupnomery/

Богдан Повзун. Зрізати дерева нижче крони. Дерево відмолодиться і ворона не буде гніздитись. А взагалі у європі не прийнято у місті садити високорослі дерева саме для таких випадків як у нас.

Andriy Hnatyuk. Коли ніхто не може взяти на себе відповідальність за кронування дерев, пропоную свій варіант. Ярослав Матвійчук, призначаєте дату громадських слухань. Для тих хто проти обрізки дерев, я приношу ганчірки, шпателя, віники… і переконаний, що через годину будуть усі за. Я по ночах планував цю алейку (бо у день зайнятий основною роботою), щоб спостерігати як люди швидким кроком пробігають під деревами. Думаю, що коваль, який виготовив ці лавочки, теж не у захваті. А ліхтарі нові, для освітлення цієї краси?

Віталій Голуб. Дуже просто, – треба зрізати верхівки дерев так як біля офісу Ковальчука.

Оля Карпюк. У Рівному майстер робить скульптури зі спилених дерев у парку.

Сергій Мацнєв. У сезон, коли ворони роблять гнізда, потрібно гідрантами збивати їх будівлі, і ворони підуть в інше місце.

Viktor Zubaka Розкажу як з цим борються в Іспанії. Є людина яка має ручного орла, її викливать за місцем скупчення ворон. Орел вибиває пару пташок інші назавжди покидають це місце. Не пиляють дерева і ніхто не розкидає гнізда.

Volodymyr AndreievА там взагалі потрібні ті дерева? Посадити молоді дуби або магнолії замість старих дерев не варіант?

Богдан Корецький. Впустити одну або дві сім’ї з мурахами на дерево, і ворон за два дні не буде. А мурахи потім вивести назад.

Inna Sydorko. У Польщі відлякують ультразвуком. Допомагає.

Олександр Сенатор. Регулярно зрізати гнізда.

Микола Матусевич. Маю думку таку.  Це не ворони, а галки. Галка – хижий птах.Так вони мігрували в силу відомих вам обставин, що склалися, у сквер витіснивши ворон. Ворона значно більша. Галці далеко побоку яструб, шуляк, пугач і будь який хижий птах. Настоятель храму о. Євген Рябець намагається звуком хижих птахів прогнати галок але це все даремне. Навіть звук постріла іх не злякає – петарди, феєрверки, салюти для міського птаха це ніщо.  В силу того, що зрештою, влада взялася за облаштування скверу пропоную…. Так як є мода на все, і навіть на паркове мистецтво (а його тут взагалі нема) вирізати усі дерева, залишивши від землі 2-3метри, нехай наші митці щось наваяють (Олег Дубенчук).  Нові насадження посадити згідно проекту облаштування скверу який пройде екзикуцію художньоі ради. Поки проект буде втілюватись нехай ростуть. А до речі у скверику навпроти автостанціі теж гніздяться.

Nina Sermus Це досить складна проблема і її потрібно терміново вирішувати. Зростання популяції воронів – це загублені врожаї ягід,кукурудзи,соняшника, напад на пташенят та маленьких поросят, це загублені міста.
Як це вирішувалось в Європі? Під час висиджування воронами яєць робились жителями дерев”яні колотушки і зганялись їхнім шумом з гнізд,що зменшувало популяцію і змушувало птахів мігрувати в ліси. І хоч виглядало це доволі дивно, коли шляхетні дамочки з панами з колотушками ходили кругом дерев і лякали ворон – це дало відчутний результат.
На скільки мені відомо, в Санкт -Петербурзі галки з воронами почали влаштовувати ковзанки на тільки що позолочені куполи храмів – влада міста змушена була звернутись до оронтологів, які надали записи звуків орлів та соколів. / це потребує уточнення/
У всякому випадку вихід є .

 P.S. На сьогоднішній оперативній нараді Петро Саганюк наголосив, що у місті потрібно шукати вирішення проблеми розмноження ворон. Міські комунальники вже не перший рік шукають способи переселити птахів, використовуючи різні методи, однак результату не отримали, відтак міський голова висловив думку щодо доцільності підготовлення проекту із зазначенням нових шляхів боротьби з птахами. Про це йдеться на сайті міськради.

І хоча залишається невідомим, які саме способи застосовувались для переселення ворон комунальниками, та хочеться сподіватися, що все ж таки питання вдасться вирішити позитивно. Однак варто запросити фахівців з птахів і дослухатись до їхніх порад.  Адже на носі літо, пора відпочинку. А ще фестиваль “Княжий” наближається, на який приїдуть гості з інших міст та країн. Хто зна, чи не захочуть туристи пройтися сквером…

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!